Jacka budete během čtení nenávidět!

recenze

Za zavřenými dveřmi (2017) 5 z 5 / Lea47
Za zavřenými dveřmi

Původně jsem si říkala, že to začínat číst nebudu, protože nemám čas a je jasný o čem to bude.

Na první pohled dokonalý manželský pár. Dokud si neuvědomíte, že jste Grace nikdy neviděli bez doprovodu svého muže. Nemá vlastní mobil, mail, ani nechodí do práce. A začne vás z toho trošku mrazit.

Pak jsem si přečetla anotaci, a že teda jen nakouknu.
Velmi rychle jsem byla za půlkou a doufala, že Jack zhyne v pekle.

Grace potká dokonalého muže, který si velmi dobře rozumí i s její sestrou, která má mentální postižení. Vše se jeví dokonale, a to je vždy podezřelé. Nový dům bude brzy dokončen, a všichni tři budou bydlet společně.

Je opravdu hrozné, když víte, že jste s někým napevno spojeni a že vaše cesty nedokáže jen tak něco rozdělit. Je hrozné, když víte, že si nejen nebude rozumět, ale i to, že vám váš blízký chystá hroznou budoucnost. A chce do ní zapojit i všechny, které máte rádi. Je jediné řešení, jak to překazit. Jsou lidé, kteří se neštítí ničeho a proti těm je třeba nasadit jejich vlastní zbraně.

Nebylo to moc pěkné čtení. Ale byla jsem opravdu zvědavá, jak autorka vyřeší závěr knihy. A musím říct, že jsem velmi spokojená. Dopadlo to tak, jak mělo. Naštěstí. Přečtěte si to. Nebudete litovat.