Zmatek nad zmatek přehled

Zmatek nad zmatek
https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/947/bmid_zmatek-nad-zmatek-aoM-947.jpg 4 130 130

Nově založená Společnost pro praktické využití severního pólu, která získala v dražbě arktickou oblast od 84.rovnoběžky k pólu, má neslýchaný plán: vystřelením obrovského náboje s náloží zvlášť účinné třaskaviny posunout zemskou osu tak, aby se zpřístupnily dosud neprobádané ledové pustiny Arktidy, skrývající podle předpokladu bohatá ložiska uhlí. Ale členové baltimorského Dělostřeleckého klubu, tvůrci projektu, myslí přitom jen na sebe, na to, aby si zajistili nepředstavitelné zisky. Co na tom, že uskutečnění plánu bude stát životy mnoha lidí, že dojde k hrozným přírodním katastrofám! Ale podaří se opravdu ten fantastický pokus? Přinese výbuch děla na úpatí Kilimandžára očekávaný výsledek?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Josef R. Vilímek

Sans dessus dessous , 1889

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zmatek nad zmatek. Přihlašte se a napište ho.

danny_21
15.05.2023 2 z 5

Zmatek nad Zmatek je další z řady Verneovek, které mě v dětství minuly ( do knihovničky nedoputovala a v městské knihovně nebyla ). Pokud jste četli předchozí patálie astronatů v knihách Ze Zěmě na Měsíc a Kolem Měsíc, najdete zde staré známé z Dělostřeckého klubu, kteří se naprosto poddají ambicióznímu projektu Společnosti praktického využíti Severního pólu. Jde o bláznivý nápad posunutí zemské osy tak, aby se zaledněné oblasti ledu skrývající uhelné bohatství posunuly k rovníku a mohlo se začít s těžbou, kterou si žádá rozpínající se průmyslová revoluce. A když jde o Dělostřecký klub, lehce si lze domyslet, jakým způsobem toho má být dosaženo tentokrát jde o slabší román, vesmírné dobrodrůžo bylo povedenější - 45 %

85098211
12.02.2023 4 z 5

Trochu slabší autorova kniha, podle mého názoru to možná bylo i zvoleným tématem? Jsou zde totiž poměrně zdlouhavé popisy událostí, kdy se členové jedné společnosti rozhodnou s pomocí dělové koule obřích rozměrů posunout rovník. Teprve až zhruba v polovině knihy příběh nabere na tempu a začne být opravdu zajímavý. Tentokrát se víc rozepisovat nebudu, v případě zájmu si knihu přečtěte sami ;-). Já za sebe hodnotím poctivými čtyřmi hvězdičkami a jinak jsem fakt moc ráda, že celý tento podivný experiment dopadl tak, jak dopadl ;-). Na autora ale samozřejmě nezanevřu a časem si přečtu něco dalšího z jeho pera.

Kabuky
12.02.2023 5 z 5

Vzpomínka na dětství

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zmatek nad zmatek v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech3x