Životem umřít přehled

Životem umřít https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86706/zivotem-umrit-86706.jpg 4 15 15

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Životem umřít. Přihlašte se a napište ho.

ZÓNA
07.03.2023 3 z 5

Komplikovanost a zároveň moudrost Halasovy tvorby lze považovat za dědictví, které Halas svěřil a daroval svému národu.
Žil v těžké době a zemřel mladý. Tvořil v období složitém, až mrazivém pro český národ.
Přesto uměl psát i poeticky a něžně. Jeho rýmy mají osobitý rytmus a melodičnost veršů je často až ohromující svojí čistotou a hloubkou.
Výbor z Halasova díla je učebnicově podán a studijně zaměřeným čtenářům může být velkým přínosem a rozšířit jim obzory.
Básně jsou z velké části proletářské a politické, ale najdete mezi nimi i perly nadčasové a reálně živé.
Vyjadřovat se ke společenské situaci v zemi bylo vždy údělem básníků. Byli považováni za vůdce obyčejně smýšlejících lidí a podle toho se stávali nezapomenutelnými.
Dnes slouží básníci k jinému účelu. Více pro zábavu, pro sdělení pocitů, sází více na osobní niternost, nejsou Halasovými následovníky.
Svět se ubírá jiným směrem, ale Halasově síle sdělení a technice projevu se již přiblížit nedokáže.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Životem umřít v seznamech

v Právě čtených2x