Zimný Denník přehled

Zimný Denník https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142593/bmid_zimny-dennik-BCU-142593.jpg 4 17 17

Americký spisovateľ Paul Auster vo svojej najnovšej knižke rekapituluje svoj život. Výsledkom však nie sú nudné memoáre, ale svieže dielko, v ktorom cítiť rozkoš z rozprávania. Auster v tejto spomienkovej mozaike spája veci každodenné i zlomové, bizarné i banálne, smiešne i vážne. Úplne otvorene píše o svojich prvých erotických zážitkoch, o neuveriteľných historkách z pobytu v Paríži, o tvorivej kríze, o zdravotných a existenčných problémoch či o zložitých vzťahoch k svojim blízkym. Zimný denník nie je len kniha o jednom konkrétnom živote, o detstve, dospievaní, zrelosti a starnutí. Je to najmä kniha o veciach, ktoré v sebe všetci nosíme a ktoré nás sprevádzajú až do smrti.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Artforum (SK)

Winter Journal , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zimný Denník. Přihlašte se a napište ho.

debreno
04.02.2024 5 z 5

Toto sa mi fakt veľmi páčilo, a to nie som fanúšik memoárov. V podstate okrem jediného miesta, kde Auster vymenúva jedlo, ktoré mu chutilo, som nezachytil navyše ani jeden paragraf. Facsinuje ma, ako neegocentricky dokáže hovoriť o samom sebe. Príjemné čítanie, miestami smutné, miestami veselé, pekne napísané. Jediné nepríjemné na tomto druhe literatúry je uvedomenie si, že väčšinu vecí v živote uzavrie len naša smrť.

Vlado84
17.10.2022 4 z 5

ako život.. vzostupy, pády, vlnky, raz hore, raz dole a zase rovnako niekedy niečo viac a niekedy menej, pravdivé - silné.
ako život..

TiniQ
13.09.2017 2 z 5

Ked som mala 18 citala som Austerovu Newyorsku trilogiu. Nejako ma neoslovila tak som si povedala ze je cas dat Austerovi sancu teraz ked uz mam 30. Nic sa nezmenilo, ani tato kniha ma neoslovila, skor ma unudila k smrti a chytala ma depka z tej pochmurnej melancholie ktora vychadza z pribehov. Rozhodne by som toto dielo nenazvala sviezim ako to mozete citat v anotacii. Zkusim zase ked budem mat 60. Mozno ho vtedy pochopim.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zimný Denník v seznamech

americká literatura