Ze starých letopisů přehled

Ze starých letopisů https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518635/ze-starych-letopisuiU8iKx-Sd4-.jpg 4 57 57

Staré české pověsti na úsvitě našich dějin. O příchodu praotce Čecha na Říp, o Přemyslu Oráči, kněžně Libuši a jejích sestrách, o Bivoji, dívčí válce, o Horymíru... Vedle pověstí přibližuje autor čtenářům i celou řadu starých legend, např. o sv. Ivanu, Lidmile, Václavu, o Podivenovi a jiné. Olbracht nejenom vypravuje tyto příběhy, ale ukazuje také, jak se na ně dívat, v čem si vážit velkých kronikářů a v čem hledat význam těchto pověstí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ze starých letopisů. Přihlašte se a napište ho.

Richard Skolek
31.07.2023 4 z 5

Nízkotučné Staré pověsti české. Ale je pravda, že se to čte o poznání snadněji a příjemněji.

Kontryhelka
07.02.2022 5 z 5

Vynikající krásně se čtoucí kniha, která nám odkryje známé i dávno zapomenuté příběhy.

Turlogh
27.02.2021 4 z 5

Vynikající kniha, vyprávějící o osudech různých slovanských kmenů a jejich vůdců v rozličných oblastech Evropy v dávných dobách. Doplněno úžasnými ilustracemi Adolfa Zábranského, které jsou snad to úplně nejlepší v celé knize. Jako dítě jsem byl jimi zcela nadšen a všechny jsem si postupně překresloval. Howgh.

Modrý a rudý, Prométheus a dalších 40 nových eknih zdarma ke stažení

30.07.2023

Kniha Ze starých letopisů v seznamech

v Právě čtených2x