Zasnený Neznámy přehled

Zasnený Neznámy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415681/bmid_zasneny-neznamy-eHk-415681.jpg 4 343 343

Uprostred púšte leží mesto, kde sa ľudia boja strašnejších vecí, ako je smrť. Kedysi z neho prúdili karavány naložené bohatstvom do celého známeho sveta. Pred dvesto rokmi sa jeho brány náhle zavreli a nikto netuší prečo. A čo je horšie, v jedno zimné popoludnie celý svet zabudol jeho pravé meno. A tak ho všetci volajú Nárek. Lazlo Neznámy sníva o záhade strateného mesta. Ostatní sa mu posmievajú, že žije s hlavou v oblakoch. Keď sa však legendárni bojovníci zo zabudnutého mesta zjavia pred bránami, Lazlov sen sa razom môže zmeniť v skutočnosť. Lenže prečo by si mali bojovníci vybrať práve jeho, aby zbavil ich mesto poslednej poškvrny? Veď je len sirota a pomocný knihovník. Lenže Lazlo strávil celý život zhromažďovaním všetkého, čo bolo kedy napísané o Náreku. Pozná príbehy, na ktoré sa dávno zabudlo, pozná minulosť, ktorá sa im vyparila a nebojí sa kráčať v ústrety budúcnosti, ktorej sa všetci obávajú. Nárek ťaží hlboká rana, ktorú v ľuďoch zanechali ich bohovia. A tí, ktorých všetci považujú za mŕtvych, ich po nociach mátajú, lebo zajtrajšky so sebou prinášajú len skazu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Strange the Dreamer , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zasnený Neznámy. Přihlašte se a napište ho.

Sixtinka144
08.05.2024 5 z 5

Tak tohle? Kniha mi ležela v knihovničce skoro pět let. Upřímně jsem zapomněla, že tam tuto knihu mám, a až teď jsem se k ní dostala. Kdybych tehdy věděla, jaká pecka to je, nikdy bych přečtení neodkládala. Já čtu opravdu hodně, a tohle je po hrozně dlouhé době něco nového a originálního. Jsem naprosto nadšená. Každá kapitola byla tak kouzelně napsaná, okamžitě jsem byla vtažená do příběhu a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Postavy jsou skvěle napsané, miluju, jak zde není nic černobílé, jak už to v knihách a filmech většinou bývá. Za mě je tohle opravdu skvělá kniha, a teď nutně potřebuju její druhý díl.

Kiksi007
25.12.2023 5 z 5

Recenze na mou pátou štafetu
Knížka je skvělé napsaná
Příběh mě bavil od začátku až do konce a potřebuju si přečíst i druhý díl
Tak něco málo ke knížce
Knížka vypráví o chlapci Lazlovi Neznámém a dívce Sarai. Lazlo je sirotek a knihovník který rád sní a už od dětství je posedlý, že najde mystické město Pláč zjišťuje si informace v knihách a jednou do jejích města Zosmy přijedou cizinci a hledají matematiky, fyziky, explozionisty a jiné. Lazlo se naučil jejich řeč a v pohodě se s nimi domluvil a poprosil jejich vůdce aby mohl jet s nimi. Lazlovi se splnil sen vidět město Pláč. No a teď něco málo k Sarai. Sarai je jedna z pěti dětí které přežily masakr. Jsou to potomci bohů a lidí. Minya která stačila zachránit jen čtyři nemluvňata má dar, že uvězňuje duchy. Sarai je múza nočních můr, Feral přivolává mraky, Ruby je vatra a Sparow, když má nějaká květina nebo bylinka semena dokáže aby vyklíčila a vyrostla díky Sparow měli co jíst. No a jak se cizinci blížili do města tak měli větší obavy aby je nezabili. Sarai měla za úkol ve snech co se jim honí hlavou a tak se jednou ocitla ve snech Lazla Neznámého. Byla překvapená, že jí jako jediný uviděl. Nikdo nikdy Sarai nespatřil. Sarai a Lazlo alespoň ve snech mohli být spolu. No a pokud vás alespoň trochu zaujal můj popisek doporučuji si knížku přečíst
Děkuji @privrelka._ za zorganizování této štafety a, že jsem mohla být její součástí a prvně jsem štafetu četla první

kamithereader
09.01.2023 2 z 5

Kniha měla zajímavý námět. Bohužel byla hodně zoztáhaná a většinou děj byl až tak poklidný, že jsem se do čtení musela nutit. Neříkám, že mě kniha nebavila, no bohužel se úplně netrefila do mého gusta. Knihu bych ale přesto doporučila lidem, kterým nevadí velká poetičnost jazyka a táhlý děj.

Knižní novinky (34. týden)

18.08.2019

Knižní novinky (13. - 26. srpna)

13.08.2018

Sen si vybírá snílka, nikdy naopak.

Kniha Zasnený Neznámy v seznamech

v Právě čtených14x