Záplava z mora / Čierne Indie přehled

Záplava z mora / Čierne Indie
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143375/l-invasion-de-la-mer-143375.jpg 4 16 16

Prvá kniha - Záplava z mora, príbeh z Tuniska. Druhá kniha - Čierne Indie, príbeh z britských uhoľných baní.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

L´invasion de la mer / Les Indes noires

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záplava z mora / Čierne Indie. Přihlašte se a napište ho.

former3980
03.02.2022 3 z 5

SEVERNÁ AFRIKA/ŠKÓTSKO. Nie je to top od Vernea, ale čítalo sa to dobre. Dokonca aj prvý príbeh Záplava z mora, ktorý viacerí kritizujú, bol zaujímavý. Hlavne sa o tom projekte reálne uvažovalo, čo som dovtedy nevedel, ale pozrel som si spätne články. Samozrejme, nemôže chýbať záporák na koni, pobyt v neznámej oblasti, boj o jedlo, nebezpečenstvo okolo. To je už typická verneovka. Takých poctivých 70 percent. / Druhému príbehu dám dokonca 80 %. Život v domčeku v bani, hlboko pod zemou, to muselo byť cool (alebo coal?) Veci, ktoré sa dejú okolo hlavných postáv vyzerajú nadprirodzene, ale odhalenie je prozaické. Fajn príbeh z neznámeho podzemia.

Karcoolka2210
24.02.2021 4 z 5

Záplava z mora- dávam 3 hviezdy. Doteraz asi najslabšia z Verneho kníh. Dlho sa nič nedialo, až ku koncu bol dej zaujímavejší. Ale z pohľadu geografie, ako vždy Jules Verne ide do detailov, to sa mu nedá uprieť.

Čierne Indie- dávam 5 hviezd. Tajomné dobrodružstvo pod zemou v temnej bani. Pridajte k tomu škótske povery, dobrý príbeh a pár skvelých postáv. Jules Verne vo svojom elemente :)

Oplak
31.10.2020 3 z 5

Kniha od p. Verna, ktorá ma z nejakého dôvodu v detstve minula.

ZÁPLAVA Z MORA
Dejovo chudobné, najmilšími postavami mi boli Napred a Tromf. Ale zaujalo ma, ako ľudstvu stúplo sebavedomie po prekopaní Suezského prieplavu (dokončený bol r. 1869) a ako hľadalo, kde všade by mohlo pokoriť prírodu. Tak sa v tu spomínanom prípade rozmýšľalo nad zatopením časti Saharskej púšte. Čo malo, mimochodom, zabrániť lúpežným výpravám ,,zlých" Tuarégov (z pohľadu Francúzov).

ČIERNE INDIE
Oveľa lepší dej, rýchlo plynúci, zaujímavé prostredie i postavy. Jack Ryan je skvelý priateľ.
Príbeh obsahuje istú mieru naivity, ale tá je pre Verna typická a pre mňa bola hrejivá.

S knihou som strávil dva príjemné večery. Milé, odpočinkové a nostalgické čítanie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Záplava z mora / Čierne Indie v seznamech