Zápisník pravdy přehled

Zápisník pravdy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460805/bmid_zapisnik-pravdy-JOS-460805.jpg 4 151 151

Príbeh jedného zeleného zápisníka, ktorý spojil osudy šiestich ľudí a vytvoril medzi nimi nečakané putá priateľstva i lásky. Julian Jessop, osamelý starý maliar, si uvedomuje, že väčšina ľudí nie je k tým druhým úprimná. Do jednoduchého zošita napíše pravdu o sebe a nechá ho na stole v miestnej kaviarni. Tú vlastní Monica, ktorá doň pridá svoje vyznanie a ponechá ho v neďalekom bare. Tam ho nájde Hazard, narkoman a alkoholik, ktorý dá sám sebe sľub, že už zostane čistý. Zápisník postupne koluje od jedného človeka k druhému, zachytáva ich najvnútornejšie myšlienky, túžby, závislosti. Čoskoro sa všetci stretnú v Monicinej kaviarni a bizarná, nesúrodá skupinka ľudí zistí, že úprimnosť naozaj funguje ako kúzlo, ktoré mení ich životy k lepšiemu. Hoci pravda občas bolí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Authenticity Project , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zápisník pravdy. Přihlašte se a napište ho.

renulka.s
22.05.2024 4 z 5

Zajímavé příběhy různých lidí, které jsou odrazem pro jejich další, obohacený život bez přetvářek.
Knížka mě bavila,

marceltietze
10.05.2024 5 z 5

...přitažlivé čtení o tom, že každý má svou dobrou stránku...jen ji najít a správně přečíst...stejně jako tuto knihu...pokud se příběhu plně otevřete, budete stejně jako já mile překvapeni co všechno vám dokáže dát...jestli jste si opravdu kdysi přáli takový život jaký nyní žijete?...

leny.wood
09.05.2024 4 z 5

Čtení téhle knížky mi přišlo jako proplouvání klidnou řekou, všechno se hezky protínalo, navazovalo na sebe. Vytvořila jsem si určitou teorii, jak to bude dál a postupně se vše potvrzovalo, objevilo se jen málo nečekaných zvratů. A pak to přišlo, to místo, kde se ze tří hvězd mého hodnocení staly čtyři.
Líbí se mi, že de facto každý si mezi řádky najde to své a svým způsobem si může uvědomit, že to není skutečnost, že jen předstírá a chtěl by pro sebe jinou realitu. A že každý jí můžeme dosáhnout, pokud fakt chceme. Protože o tomhle podle mě tahle knížka je. Nebát se a jít svému štěstí naproti.

Knižní novinky (11. týden)

13.03.2022

Včerajšok je históriou, zajtrajšok mystériom, dnešok je dar.

Nie sú to šťastní ľudia, ktorí sú vďační, ale sú to vďační ľudia, ktorí sú šťastní.

Kniha Zápisník pravdy v seznamech

v Právě čtených4x