Záhady a tajemství staré Prahy přehled

Záhady a tajemství staré Prahy
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101955/bmid_zahady-a-tajemstvi-stare-prahy-7bR-101955.jpg 4 60 60

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záhady a tajemství staré Prahy. Přihlašte se a napište ho.

nikolet
31.05.2024 5 z 5

Na knížce se mi nejvíce líbily obrázky.

Naďa2411
03.02.2021 2 z 5

Kniha nám jemně připomíná historii našeho hlavního města. Odhaluje záhady, legendy i tajemství propletené se skutečnými událostmi v místech, kde stojí Karlův most, Petřín, Pražský hrad a dalších již opomenutých nebo zaniklých míst. Zaujal mě , vznik názvu města, Bruncvíkův příběh se lvem bojujícím s drakem, tajemství Zlaté uličky, legenda o Golemovi a Petřínské udásti spojené s ohněm.

Bája89
23.05.2020 3 z 5

Praha je vskutku záhadná. Tahle knížka vám aspoň na chvíli změní pohled na město, jehož sláva se hvězd bude dotýkat. Moment, už se dotýká. Tento počin si určitě zaslouží naši pozornost, i když se přiznám, že neskutečně zajímavá místa střídala ta méně záživná. Ale co, záleží na vkusu čtenáře. Byly chvíle, kdy mě doslova vtáhla do doby, o které jsem zrovna četla. Je pravda, že jsem spoustu věcí znala, ale spousta pro mě byla úplnou novinkou. Třeba zmínka o kamenické Bratrstvu obruče a kladiva si mě získala. Za mě tedy spokojenost. Jediné, co bych knize vytkla byl nekonečný doslov Vladimíra Novotného, kterému by neuškodily razantní škrty.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Záhady a tajemství staré Prahy v seznamech

v Právě čtených1x