Z pralesů Konga přehled

Z pralesů Konga https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461355/bmid_z-pralesu-konga-Ewp-461355.jpeg 4 30 30

Dobrodružný román z doby meziválečné líčí průzkumnou výpravu pěti mužů do nitra Belgického Konga za nalezišti vzácných kovů. Výprava, v níž jsou dva Češi, svádí boj s přírodou, se zákeřnými zvířaty, podřizuje se složitým zvykům a obřadům domorodých kmenů a brání se proti špionáži, prováděné bílými přistěhovalci.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Z pralesů Konga. Přihlašte se a napište ho.

uhoř49
24.07.2022 5 z 5

Co napsat...komu se FF líbí ten si tuto knihu určitě přečte a kdo ještě od Flose nic nečetl tak ať už začne.
Str.182 ,, bohatý člověk bez hlubokého vzdělání nedovedl by bohatství řádně užívat a byl by nebezpečný lidské společnosti,,
Str.190 ,, neboť kdo si neváží a nemiluje svého jazyka, nemůže milovati a vážiti si cizího,,.

Meda77
22.11.2021 4 z 5

Dobrodružný a malinko cestopisný příběh, takový malý Wilbur Smith ovšem posunut v čase samozřejmě. Ale je to pěkné čtení, občas můžou lokace působit při popisu obsáhlé, ale to je prostě Flos.

minirock
02.08.2020 3 z 5

Sešit jsem si pořizoval kvůli Burianovým ilustracím a ty jsou opravdu pěkné. Samotný příběh mě až tak moc nezaujal, dlouhé pasáže popisující africkou přírodu, tak typické pro Flose a nijak zvlášť napínavý příběh. Ovšem kniha je určená spíše mládeži a tak to i beru. Prostě pětice mužů včetně malého kluka na výletě v Kongu. Vše dopadlo dobře a bez problémů, úkol splněn.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Z pralesů Konga v seznamech

v dalších seznamech2x