Volali ma bitkár přehled

Volali ma bitkár https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409489/bmid_volali-ma-bitkar-snP-409489.jpg 4 20 20

Bývalý slovenský hokejový reprezentant a hráč NHL, dnes populárny a rešpektovaný televízny komentátor Boris Valábik je povestný svojou otvorenosťou, presnými postrehmi a kritickými názormi. Rovnaký je aj vo svojej autobiografii, ktorú napísal s popredným športovým novinárom Marošom Szücsom. Rozpráva o svojich začiatkoch, životných aj hokejových bitkách, nezabúda na súkromie – ženy, peniaze či policajnú školu, a ponúka svoje názory na slovenský aj svetový hokej.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Volali ma bitkár. Přihlašte se a napište ho.

mclenin
03.10.2021 5 z 5

Veľmi milo ma prekvapila táto nenáročná, oddychová sonda do života Borisa a zákulisia hokeja ako takého. Nejde síce o vyčerpávajúci a detailný pohľad na dianie vo vrcholovom športe, avšak to ani nebolo jej cieľom - v tomto prípade ide o obraz hokeja pohľadom jeho priameho účastníka, pričom rozprávanie je presiaknuté úprimnosťou, nadhľadom a ľudskosťou akú cítiť z Borisa aj na televíznych obrazovkách. Nečakal som, že ma to až tak chytí, no je to skutočne zaujímavé čítanie a pre fanúšika hokeja obzvlášť. O to viac, že podobných kníh na trhu nie je veľa.

MildeZ
02.06.2020 5 z 5

První kniha, kterou jsem přelouskal ve slovenštině :) V dobách, kdy BV brázdil kluziště NHL jsem už tolik pozorně tuto soutěž nesledoval, ale kdy jsem jej zachytil, to vím zcela přesně. V hokejovém studiu RTVS v průběhu mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku. Otevřené názory a pohled na věc mě zaujaly a říkám si, sakra ten chlap se mi svými názory páči :)) Po objevení podcastu Boris a Brambor už pak byla jen otázka času, kdy přijde na řadu tato kniha ;-)

MichalPuchovsky
21.12.2019 4 z 5

Tak ako naznačuje podtitul, autobiografia Borisa Valábika rozpráva nielen príbeh víťazstiev a pádov jedného hokejistu, ale čo-to sa dozvieme aj o fungovaní hokejového priemyslu. A práve v tom je kniha najzaujímavejšia. Vlastne sa v ničom veľmi neserie, zobrazuje hokejistov takých akí sú (drogy, konzum, povrchné vzťahy so ženami) a dokonca naznačuje odpovede na to, prečo sa slovenský hokej dostal tam, kde je teraz. Boris z knihy vychádza ako sympaťák, ktorý si prešiel všeličím, ale v hlave nakydané nemá. Držím mu palce v živote, hlavne nech mu čo najviac drží pohromade jeho ťažko skúšané telo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Volali ma bitkár v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x