Volali ma bitkár

Volali ma bitkár https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409489/bmid_volali-ma-bitkar-snP-409489.jpg 4 20 20

Bývalý slovenský hokejový reprezentant a hráč NHL, dnes populárny a rešpektovaný televízny komentátor Boris Valábik je povestný svojou otvorenosťou, presnými postrehmi a kritickými názormi. Rovnaký je aj vo svojej autobiografii, ktorú napísal s popredným športovým novinárom Marošom Szücsom. Rozpráva o svojich začiatkoch, životných aj hokejových bitkách, nezabúda na súkromie – ženy, peniaze či policajnú školu, a ponúka svoje názory na slovenský aj svetový hokej.... celý text

mclenin
03.10.2021 5 z 5

Veľmi milo ma prekvapila táto nenáročná, oddychová sonda do života Borisa a zákulisia hokeja ako takého. Nejde síce o vyčerpávajúci a detailný pohľad na dianie vo vrcholovom športe, avšak to ani nebolo jej cieľom - v tomto prípade ide o obraz hokeja pohľadom jeho priameho účastníka, pričom rozprávanie je presiaknuté úprimnosťou, nadhľadom a ľudskosťou akú cítiť z Borisa aj na televíznych obrazovkách. Nečakal som, že ma to až tak chytí, no je to skutočne zaujímavé čítanie a pre fanúšika hokeja obzvlášť. O to viac, že podobných kníh na trhu nie je veľa.

MildeZ
02.06.2020 5 z 5

První kniha, kterou jsem přelouskal ve slovenštině :) V dobách, kdy BV brázdil kluziště NHL jsem už tolik pozorně tuto soutěž nesledoval, ale kdy jsem jej zachytil, to vím zcela přesně. V hokejovém studiu RTVS v průběhu mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku. Otevřené názory a pohled na věc mě zaujaly a říkám si, sakra ten chlap se mi svými názory páči :)) Po objevení podcastu Boris a Brambor už pak byla jen otázka času, kdy přijde na řadu tato kniha ;-)

MichalPuchovsky
21.12.2019 4 z 5

Tak ako naznačuje podtitul, autobiografia Borisa Valábika rozpráva nielen príbeh víťazstiev a pádov jedného hokejistu, ale čo-to sa dozvieme aj o fungovaní hokejového priemyslu. A práve v tom je kniha najzaujímavejšia. Vlastne sa v ničom veľmi neserie, zobrazuje hokejistov takých akí sú (drogy, konzum, povrchné vzťahy so ženami) a dokonca naznačuje odpovede na to, prečo sa slovenský hokej dostal tam, kde je teraz. Boris z knihy vychádza ako sympaťák, ktorý si prešiel všeličím, ale v hlave nakydané nemá. Držím mu palce v živote, hlavne nech mu čo najviac drží pohromade jeho ťažko skúšané telo.

jan7760
08.11.2019 5 z 5

Zatial najlepsia kniha od hokejistu, ktoru som cital. Otvorene povedane veci, ktore sa mnohi boja vyslovit. Mam syna hokejistu, vidim svetlejsie zajtrajsky, avsak bude to tazke zmenit myslenie ludi na Slovensku. Oplati sa precitat, vrelo odporucam.

MajaHA
19.05.2019

Mám syna hokejistu 13 ročného a musí povedať že táto kniha mi dala veľmi veľa.Super napísaná,v niektorých momentoch som sa ako rodič úplne našla...na konci mi miestami aj slzy vyšli.

Autoři knihy

Boris Valábik