Vítr to ví přehled

Vítr to ví
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472502/bmid_vitr-to-vi-sgc-472502.jpeg 4 115 115

Anne Galagherová vyrůstala s dědečkem Eoinem a jeho kouzelnými příběhy ze staré vlasti. Nyní se vrací se zlomeným srdcem do rodného Irska, aby rozprášila jeho popel. Jenže najednou je všechno jinak a ona se probouzí… na stejném místě, ale JINDY. Irsko v roce 1921 je nebezpečné místo. V dozvucích války se rodí poslední bitva za nezávislost a lidské životy jsou zase jednou v ohrožení. Sama Anne musí přijmout nebezpečnou hru a identitu ženy považované za mrtvou. Najde cestu zpět? A hlavně: Jak se vyrovná se skutečností, že ve vypůjčeném čase, který jí rychle dochází, konečně nalezla lásku, v kterou už ani nedoufala?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

What the Wind Knows , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vítr to ví. Přihlašte se a napište ho.

cernoska
29.01.2024 5 z 5

Knihy jsem se trochu bála, když jsem četla recenze, že je tam hodně politiky. Ale nakonec jsem zjistila ,že to prostě k tomu příběhu patří. Kniha má historii, současnost, a fantasy a samozřejmě romantiku. Moc se mi líbila a i slza ke konci ukápla

kedlis
31.08.2023 2 z 5

(SPOILER) V knize se toho děje opravdu hodně a upřímně historický prvek mě akorát mátl, přibývala jména a údalosti, ale dle mého nebyly popsány vůbec zajímavě a hlavně mi přišlo, že autorka už očekávala od čtenářů nějakou znalost o občanské válce v Irsku. Já jsem jim tu hlubokou lásku bohužel vůbec nevěřila, celou dobu jsem čekala na nějaké emoce, ale přišlo mi to celé takové mdlé. Líbil se mi moment, kdy vytvářeli knihu pro Eoina.
Pokud jste někdo kdo miluje historii s trochou romantiky, tak je tohle nejspíš kniha pro vás.

jirina3500
03.02.2023 3 z 5

Bohužel se musím přidat k těm,kteří knihou nebyli zcela nadšeni.Zpočátku jsem se nemohla vůbec začíst a zorientovat.Příběh z minulosti byl poutavý,ale příliš mnoho politiky a jmen.Irové opravdu neměli lehký život,což jsem již věděla z jiné literatury.

Knižní novinky (18. týden)

02.05.2021

Kniha Vítr to ví v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech3x