Věčný manžel přehled

Věčný manžel
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12710/vecny-manzel-12710.jpg 4 77 77

Próza klasika světové literatury. Nastalo léto a Alexej Ivanovič Velčaninov navzdory všem předpokladům zůstal v Petrohradě - aniž by tušil, co mu tohle léto přinese, respektive kdo znovu a nečekaně vstoupí do jeho života, aby zcela zásadně změnil jeho směr.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Havran

Věčnyj muž , 1889

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Věčný manžel. Přihlašte se a napište ho.

shnilaspageta
18.02.2024 5 z 5

První dílo, které se mi dostalo do rukou od mistra Dostojevského a okamžitě mě zaimponovalo. Rozhodně to není poslední dílo od zmíněného autora, do kterého se kdy pustím.

Knišíl
06.07.2021 5 z 5

Dostojevskij mi strašně přirostl k srdci. Od první knihy (Zločin a trest) mě Fjodor velice zaujal obsahem i svým stylem vyprávění. Věčný manžel je spíše novela, přesto se na těch pár stranách stačí rozehrát psychologické drama, které svou hloubkou nemá příliš konkurence. Vydání, které jsem měl to čest mít v rukou, obsahovalo též takovou povídku-črtu Cizí žena a muž pod postelí. Připomnělo mi to jinou Dostojevského krátkou povídku Krokodýl, obé obsahuje notnou dávku černého či ironického humoru.
Druhý Dostojevský není. Kdybych se mohl někdy setkat s jedním jediným autorem asi by to byl právě tento ruský velikán. Ale musel bych dlouho přemýšlet, na co bych se ho ptal, bojím se, že bych vedle něj vypadal jako hlupák.

boticelli
04.03.2020 4 z 5

Útlá knížka, čtivý příběh. Ani mi nakonec nevadilo, že jsem jednání postav často nerozuměl - jiná doba, jiné zvyky a hlavně tehdejší styl psaní. Jen jsem se utvrdil, že mi více sedí současný román.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Věčný manžel v seznamech

2004  89%Zločin a trest