V tieni Moskvy přehled

V tieni Moskvy
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168275/v-tieni-moskvy-168275.jpg 5 112 112

Legendárny agent a umelecký reštaurátor Gabriel Allon si vychutnáva pobyt na talianskom vidieku, kde sa môže v pokoji venovať reštaurovaniu vzácneho obrazu zo zbierok vatikánskeho múzea i svojej čerstvej manželke Chiare. Táto idyla však netrvá dlho: nadriadení z izraelskej tajnej služby Allona požiadajú, aby sa v Ríme stretol s istým ruským novinárom, ktorý vraj chce hovoriť iba s ním. Novinára tesne pred schôdzkou zavraždia, a tak Allonovi nezostáva nič iné, iba sa vybrať do Moskvy a pokúsiť sa vypátrať bližšie informácie o vážnom nebezpečenstve, ktoré podľa americkej, britskej a francúzskej spravodajskej služby hrozí krajinám západného sveta. Stopy vedú k vplyvnému ruskému oligarchovi a čoskoro sa ukáže, že Allon stojí azda pred najťažšou úlohou vo svojom živote: nielenže musí v čo najkratšom čase zistiť, kde sa nachádzajú rakety s nukleárnymi hlavicami, určené pre teroristov, ale prvýkrát v kariére je nútený hrať podľa veľmi svojských – moskovských – pravidiel. Navyše má proti sebe mimoriadne nebezpečného protivníka – bezohľadného obchodníka so zbraňami a bývalého dôstojníka KGB, pre ktorého ľudský život nemá nijakú cenu...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Moscow Rules , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V tieni Moskvy. Přihlašte se a napište ho.

lenikhor
19.01.2024 5 z 5

Povedená a místy napínavá kniha. Moc se mi líbila, taková špionážní lahůdka.

PitoR
23.12.2023 5 z 5

Siloviki!
„Kto chce pochopiť dnešné Rusko, musí najprv poznať jeho minulosť.“

Mám za sebou ôsmu knihu v poradí, v ktorej izraelský agent Gabriel Allon bojuje proti svetovému terorizmu.

„Pozrite sa mu do očí, ak si trúfate. To sú oči človeka, ktorý si tyká so smrťou.“

Tentokrát je jeho protivníkom bývalý ruský agent KGB a jeho prisluhovači, ktorí predávajú nebezpečné zbrane do celého sveta, okrem iných aj protilietadlové rakety teroristickým organizáciám.

„Siloviki? Tak voláme bývalých pracovníkov KGB, ktorí teraz vládnu v Rusku. Neznášajú odpor. Ak ich nahneváte, zabijú vás.“

Opäť veľmi napínavé od začiatku do samého konca. Na mojej strane maximálna spokojnosť; Daniel Silva je skvelý! A už sa teším na deviatu knihu v poradí – Zradca.

Lolila
25.01.2022 5 z 5

Opäť skvele napísaný špionážny thriller, tentokrát akcia začína v Moskve a končí v Moskve,..... Zaujímavá zápletka, sympatický hlavný hrdina, akcia, nechýbajú vtipné hlášky:-) Jednoducho - Silva nesklamal.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V tieni Moskvy v seznamech

v dalších seznamech1x