V rodině a jiné povídky přehled

V rodině a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53722/mid_v-rodine-a-jine-povidky-EEt-53722.jpg 4 42 42

Shrnuje povídky s tematikou rodinných vztahů, především vztahů rodičů a dětí. Popsal vztahy láskyplné i drsné, až kruté, plné vypočítavosti a cynismu, soucitné i bezcitné a mistrovsky zachytil lesklou bídu měšťáků, tvrdý úděl venkovanů, ale i historky poněkud pikantní.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V rodině a jiné povídky. Přihlašte se a napište ho.

marlowe
27.01.2024 4 z 5

Jak už to u podobných povídkových sbírek bývá, některé geniální – a jiné naopak slabší...

Slovenka
08.09.2020 5 z 5

Spisovateľské umenie Guy de Maupassanta spočíva v zdanlivej jednoduchosti, jedinečnom, pôsobivom štýle; je v nich vidieť autorov zmysel pre detail, zmyslové, ale hlavne nezaujaté vnímanie skutočnosti, impresionistickú malebnosť. Vďaka jeho majstrovskému rozprávačskemu talentu mi čítanie poviedok prinieslo neopakovateľný umelecký zážitok.

Anette99
12.03.2020 5 z 5

Pohodová, oddychová četba. Pěkné povídky ukazující obyčejné životy obyčejných lidí, jejich radosti i starosti v té době. A taky to, že rodinné vztahy jsou a vždy byly komplikované.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V rodině a jiné povídky v seznamech

v Právě čtených1x