V rodině a jiné povídky

V rodině a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53722/mid_v-rodine-a-jine-povidky-EEt-53722.jpg 4 42 10

Shrnuje povídky s tematikou rodinných vztahů, především vztahů rodičů a dětí. Popsal vztahy láskyplné i drsné, až kruté, plné vypočítavosti a cynismu, soucitné i bezcitné a mistrovsky zachytil lesklou bídu měšťáků, tvrdý úděl venkovanů, ale i historky poněkud pikantní.

marlowe
27.01.2024 4 z 5

Jak už to u podobných povídkových sbírek bývá, některé geniální – a jiné naopak slabší...

Slovenka
08.09.2020 5 z 5

Spisovateľské umenie Guy de Maupassanta spočíva v zdanlivej jednoduchosti, jedinečnom, pôsobivom štýle; je v nich vidieť autorov zmysel pre detail, zmyslové, ale hlavne nezaujaté vnímanie skutočnosti, impresionistickú malebnosť. Vďaka jeho majstrovskému rozprávačskemu talentu mi čítanie poviedok prinieslo neopakovateľný umelecký zážitok.

Anette99
12.03.2020 5 z 5

Pohodová, oddychová četba. Pěkné povídky ukazující obyčejné životy obyčejných lidí, jejich radosti i starosti v té době. A taky to, že rodinné vztahy jsou a vždy byly komplikované.

Hotovson
25.04.2019 5 z 5

Skvělý povídky. Až mi to překvapilo, že jsem je přečet za jeden den.

Ty otevřený konce - mně se to líbí. Jako by autor nechával na čtenáři, ať si konec domyslí sám. Takový to "co tím chtěl básník říci" a každej si pod tim představí něco jinýho.

reader.007
21.08.2018

Když jsem byla hodně mladá, tedy zhruba v 16ti, moc se mi tyhle Maupassantovy povídky líbily, skoro mě fascinovaly a přečetla jsem spoustu dalších. Dnes mě ale spíš děsí, jak moc si lidé, kteří sdílejí jednu rodinu, můžou ubližovat.

Marekh
06.04.2018 5 z 5

Citáty z povídek, které mne oslovily:

povídka ŠIMONŮV TATÍNEK:

Dav je vždycky zbabělý, když se octne tváří v tvář silnému a odhodlanému jedinci.

Když ale jednou někdo přijde o dobrou pověst, je velmi těžké si ji znovu získat a zůstává pořád velmi křehká.

povídka PAN PARENT:

Proč nemůžeme vidět lidem do duše, proč neumějí poctivá srdce odhalit podvody těch hanebných? Jak to, že hlas může stejně dobře lhát i milovat a pokrytecký pohled, který klame, je stejný jako pohled upřímný?

nik077
06.03.2018 5 z 5

Super.....jeho povídky mě fakt baví.....

3nitka
18.01.2016 4 z 5

Krásne poviedky.

Martinka 135
07.02.2014 1 z 5

Maupassant mne po přečtení Miláčka "nezklamal" ani tímto dílem. Žádné velké umění. Sice jsem získala alespoň jakousi představu o životě té doby, ale některé z povídek mne z ženského pohledu vyloženě iritovaly.

ponorka
03.07.2013 5 z 5

Tyhle Maupassantovy povídky jsou fakt výborné - překvapivě vtipné, s náhlým rozuzlením třeba i v poslední větě. Ke konci knihy
jsou ale čím dál drsnější, až z nich mrazí. Vynikající čtení!
Taky musím pochválit nakladatelství - pěkná sazba, pěkné ilustrace, výborně odvedená práce. Dobře se mi četlo.