Ustláno na růžích a pod nebesy přehled

Ustláno na růžích a pod nebesy https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533266/bmid_ustlano-na-ruzich-6609c668c3c11.png 4 57 57

Kniha rozmarně laděných povídek, v nichž příběhy autorčiny rodiny ve starém historickém domě na Kampě v Praze slouží jako východisko vyprávění o lidech, věcech a jevech kolem a o životě na Malé Straně vůbec. Autorka zde doplňuje svou původní povídkovou knihu Ustláno na růžích o sérii povídek Ustláno pod nebesy. Mistrně vyprávěné příběhy o rázovitých malostranských postavách a o jejich životě a světě "zamlada" i o jejich životě dnešním. Znění tohoto textu vychází z díla Ustláno na růžích a pod nebesy tak, jak bylo vydáno nakladatelstvím Československý spisovatel v Praze v roce 1971. Verze 1.0 z 19. 1. 2024.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ustláno na růžích a pod nebesy. Přihlašte se a napište ho.

boticelli
06.04.2024 5 z 5

Když si koupíte v antikvariátu jen tak knížku kvůli Praze, Kampě a Malé straně a najednou čtete možná ty nejlepší povídky pod nebesy. Tahle překvapení mě dělají šťastným.

Boženka2
19.02.2024 5 z 5

Krása. Až pojedu do Prahy, půjdu na Kampu a budu hledat střípky těch milých a moudrých příběhů.

RMarkéta
31.01.2024 5 z 5

Tak na tyto povídky si vzpomenu, až se zase budu toulat s foťakem po Kampě a Malé straně, kam mě to vždycky tahne ze všeho nejvíce. Jsou napsány s velkou lehostí. Vážně nevážně o obyčejných lidských věcech. Neruda by měl z paní spisovatelky velkou radost. Jindřiška Smetanová byla totiž jeho následovnicí. Prostě takový Neruda v sukních. Kampa je tady nádherně vykrselená. Přečteno za jedno sychravé odpoledne v pdf formátu.

Láska na konci světa, Svatý démon a dalších 25 eknih zdarma

29.01.2024

Mluvila jsem tiše, protože některá přiznání jsou plachá a mohou zemřít leknutím.

Kniha Ustláno na růžích a pod nebesy v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x