Údolí havranů přehled

Údolí havranů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481616/mid_udoli-havranu-oYh-481616.jpg 4 310 310

Román oblíbené autorky se opět odehrává ve dvou časových rovinách – v současnosti a keltsko-římském starověku. Pojítkem mezi oběma hlavními postavami, londýnskou vysokoškolskou učitelkou Jess a dcerou keltského krále Eigon, je děsivá zkušenost znásilnění a pronásledování. Opět čtenáře čeká mnoho nečekaných zvratů, v nichž se dnešek prolíná s historií. V té ožívá starověký Řím v prvních desetiletích císařství, v době svatého Petra a pronásledování křesťanů, v době vlády císařů Claudia a později i Nerona. Děj se pak vrací do Británie v 1. stol. n. l. Současný příběh se odehraje během jednoho léta ve Walesu a v Římě a dramatické prožitky hrdinky Jess také tady souvisejí s dávným příběhem ze starověku.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

The Warrior’s Princess , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Údolí havranů. Přihlašte se a napište ho.

18LenkA12
10.12.2023 5 z 5

Další skvělý román, kdy čtenář sleduje dvě dějové linky a to z přítomnosti a minulosti. V díle se jednotlivé linky prolínají a nutí čtenáře číst dál a dál. V knize během čtení graduje napnelismus a jednotlivá dobrodružství hlavních postav.

Holly.W
15.11.2023 5 z 5

Překrásná. Jedna z nejlepších od Erskinové. Opět moje oblíbené prolínání dávné minulosti a přítomnosti. Příběh odehrávající se ve Velké Británii a Římě. Sympatické postavy. Strhující děj a to jak ten současný, tak i ten minulý. Nemohla jsem se odtrhnout. Skvělý čtenářský zážitek.

marti7729
07.08.2023 3 z 5

Mám Barbaru moc ráda, ale chce to mezi jejíma knihami mít opravdu velkou pauzu..

+ úžasný historický příběh, Barbara je mistryně a má velké povědomí o historii a drží se reálných příběhů
+ historická linie byla naprosto úchvatná a nic jí nechybělo
+ Skvělé prolínání mezi dvěma časovými úseky
+ dobrodružný, historický a napínavý román

- nechápu proč v knize bylo tolik překlepů a jsem a to háklivá
- všechny knihy od Barbary na chlup stejné, čtete s pocitem, že jste totožnou věc četli už dříve
- konec s Titem se dal rozvest trochu podrobněji
- začátek se mi těžko četl, asi to bude tou nezajímavou dějovou linií z přítomnosti

Knižní novinky (43. týden)

25.10.2021

Kniha Údolí havranů v seznamech