Trpká príchuť klamstva přehled

Trpká príchuť klamstva https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488636/bmid_trpka-prichut-klamstva-hse-488636.jpg 5 16 16

Ľútosť nie je niečo, čo má Ema vo svojej emocionálnej výbave. Je rozmaznaná, prostoreká, krutá a nebojí sa uchýliť aj k šikane. Napriek tomu sa v nej prebudí súcit, keď jeden večer prichytí čudáka Tomáša, ako sa hrabe v kontajneri za reštauráciou jej mamy. Vie, že by sa novým pocitom nemala poddať. Vie, že to môže dopadnúť katastrofálne. A takisto vie, že na drobný prejav milosrdenstva môže kruto doplatiť. Aj tak však zahodí zdravý rozum a nechá priechod emóciám. Keď vám jedna noc zmení život, musíte sa rozhodnúť. Či vyjdete s pravdou von, alebo si na tvár nasadíte masku nevinnosti. Ema je zvyknutá nosiť masky. Jedna navyše sa medzi množstvom ostatných stratí... Alebo nie?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Trpká príchuť klamstva. Přihlašte se a napište ho.

Anikkk
20.05.2024 3 z 5

Jasné, pekný príbeh. Romantická láska ako "bejk". Až som začala pochybovať o tom svojom, či je dostatočne dokonalý :)))
Ale dobre sa to čítalo, ľahko, rýchlo, pútavo. Z môjho pohľadu je cieľová skupina staršie stredoškoláčky. Odporúčam od 17 rokov.

Jurajovamaka
27.01.2023 5 z 5

Krásny poučný príbeh nielen pre mladých čitateľov...Kniha núti zamyslieť sa nad skutočnými hodnotami v živote... a na pozadí dvoch svetov chudoby a bohatstva stavia príbeh lásky dvoch študentov...
Je to niekedy veľmi smutné, ako si dnešní mladí ľudia dokážu ubližovať...
Ale LÁSKA je mocnejšia ako všetko zlo, pýcha, nenávisť...všetko zvládne, všetko prekoná...
Ponorte sa do silného príbehu, ktorý VÁS chytí za srdce ...

Karin94
13.01.2023 4 z 5

Príbeh, ktorý by som kľudne mohla zaradiť do kategórie podľa skutočných udalostí, hoci samotná kniha skutočná nie je, ale skôr narážam na témy, ktorým sa autorka v knihe venuje.

Téma šikana mi je nielen veľmi známa, ale som aj veľmi rada, že som mala možnosť si takýto typ bolestivej knihy prečítať aj zo slovenskej tvorby, napriek tomu, že sa mi to miestami čítalo veľmi ťažko.

„Niekedy sa nám do cesty pripletú ľudia, ktorí nám prevrátia celý život naruby. Zmenia nám myslenie, ukážu lepšiu cestu, naučia nás žiť.”

Začíname čítať o takmer osemnásťročnej Eme, ktorá by mala byť podľa anotácie zlej a šikanátorskej povahy. Za mňa dosť rýchlo vstupuje do seba a teda mi tam chýbal väčší opis jej krutého charakteru.
Na Mira, Eminho frajera, je škoda míňať písmenká, pretože toho by som najradšej zavesila za vajcia do prievanu!
A celkovo škoda spomínať negatívne postavy, lebo doteraz mi para fučí z uší z toho, ako som polovicu postáv nevedela vystáť a celý čas som sa cítila ako lokomotíva.
Zameriam sa radšej na tie dobré postavy, ktoré som si obľúbila, ako na milého Tomáša, ktorý bol terčom pre všetkých, ale aj deti ako boli Radko so Simonkou, pri ktorých mi pri čítaní hrialo srdiečko. A Eminu mamu, ktorá mi bola veľmi sympatická.

Štýl písma a námet sa mi veľmi páčili. Takým menším mínusom bolo, že som sa veľakrát nevedela vysomáriť v niektorých pasážach a musela som si to aj 3x prečítať, kým som pochopila o kom čítam a čo sa tam vlastne deje.

Čo sa mi ale veľmi páčilo bolo, že keď som tipovala, ako by to mohlo dopadnúť, tak ma autorka rýchlo vyviedla z omylu a čakali ma tam veľmi prekvapivé zvraty a tajomstvá, ktoré mi ani len nenapadli.

„Ani to najvyššie číslo nenahradí prázdnotu, ktorá sa napokon rozprestrie v našom vlastnom srdci, ak popritom všetkom zanedbáme ľudí, ktorým na nás skutočne záleží.”

Ak vás odrádza kniha kvôli tomu, že je z prostredia školy, tak skúste prižmúriť oči.
Čaká vás síce kvôli témam nie príliš príjemný, ale za to zaujímavý príbeh, ktorý všetkým odporúčam.

4,5/5

Láska naslepo, Bez krve, a další knižní novinky (13. týden)

27.03.2022

Kniha Trpká príchuť klamstva v seznamech

2016  100%Nepriatelia Urdisu
2021  88%S úctou, priateľ