Tři legendy o krucifixu přehled

Tři legendy o krucifixu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493830/bmid_tri-legendy-o-krucifixu-UII-493830.jpg 4 228 228

Klasik české literatury a jeho legendy, psané na základě lidových pověstí, odehrávající se na třech místech: v Praze, v Toledu, a blíže neurčeném městě na Slovensku.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tři legendy o krucifixu. Přihlašte se a napište ho.

biblista
08.04.2023 5 z 5

Krásné, jmenovitě ta poslední, slovenská, Samko Pták, o prosťáčkovi, který byl Kristu blíže než sofistikovaní lidé. Pod krucifixem si představte velkou plastiku či montáž kříže v kostele, s rameny, pní a korpusem (=postavou Ježíše Krista).

Acamar
27.05.2022

Tři křesťanské legendy o zázraku. První dvě poněkud krvežíznivé, s lehce hororovým nádechem, ale mne nejvíce oslovila poslední slovenská ... jímavé vyprávění, na kterém čtenář pochopí, co symbolizoval Kristus všem těm masám nejubožejších, smysl utíkání se právě ke křesťanské víře... a možná i to, proč dnes tomu už tak není.

5020
05.02.2022 3 z 5

Psaná krásnou poutavou češtinou, ale co se týče obsahu, bohužel žádný hlubší význam ve mně děj nezanechal..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tři legendy o krucifixu v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x