Vzestup slečny Notleyové přehled

Vzestup slečny Notleyové https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397247/bmid_vzestup-slecny-notleyove-XS1-397247.jpg 4 90 90

Tanglewood série

Cora Notleyová utekla z domova, aby ji otec neprovdal za nenáviděného muže, a za pomoci přátel se dostala až na panství Tanglewood, kde nyní žije nový majitel Jonathan Ludlow, známý tím, že u něj většina sloužících dlouho nevydrží. Cora ho v zoufalství žádá o místo hospodyně, které jí mladý muž ze zvědavosti poskytne. Mladá, upřímná a zjevně nezkušená žena ho od počátku přitahuje. Je to však pro něj i pro ni výhodou, nebo vše skončí katastrofou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Rise of Miss Notley , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzestup slečny Notleyové. Přihlašte se a napište ho.

NathalieVerdun
23.06.2023 4 z 5

Povedala by som, že 1. polovica by si zaslúžila aj 5 hviezdičiek - má to takú rozprávkovú/pohádkovou atmosféru - Jonathan ma od začiatku, vlastne ešte od konca predošlej knihy, zaujímal... a je to úplne iný typ mužského hrdinu, než hrabě/gróf z Draysonu - niečím mi dokonca trochu pripomínal pána Darcyho - asi tým, že vystupuje tak vážne a rezervovane, a okolím je považovaný za prísneho. No dosť o tom, Corina zručnosť" v roli novopečenej hospodyně je proste osviežujúco zábavná a bolo zákonom osudu, že sa tí dvaja musia zblížiť, že sa budú stretávať/setkávat...
Bohužiaľ, v 2. polovici mi to prišlo rozvleklé, stratilo to tú iskru a už som len čakala na povinný happyend.
Som zvedavá, či sa v poslednej časti dočkáme aj niečoho s Jonathanovou rodinou - z čoho vyplýva, že dám autorke ešte šancu :-) .

P.S.
Neviem, či to bola len náhoda, ale (oproti prvému dielu) obálka dokonca korešponduje s obsahom - biely čepiec slečny Notleyovej skutočne hral istú rolu v príbehu :-D .

Kudík
30.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Jonathan Ludlow se mihl v samém závěru předchozí části a stal se novým majitelem Tanglewoodu. Fluktuace jeho zaměstnanců mi nepřišla až tak hrozná, jak naznačuje anotace. Cora se díky svému útěku a pomoci rodiny Harriett stane ze slečny Notleyové paní Notleyovou. Sice jako hospodyně je celkem tragická, ale jako člověk byla neuvěřitelně přátelská, laskavá, soucitná a v těch superlativech mohu dále pokračovat. Jako absolutně nenáročné čtení ideální.

Liduka
04.09.2020 3 z 5

Po skvělém prvním dílu přišlo velké zklamání. SPOILER: Tato kniha mi připadala až dost nudná. Třičtvrtě knihy se řešilo to, jak se vlastně Cora učí být hospodyní a bojuje s ostatními zaměstnanci. Mezi hlavními postavami to téměř nejiskřilo, pokud pominu to neustálé vyhazování Cory ze strany jejího zaměstnavatele. Něco se mezi nimi začalo dít až skoro u konce a pak mi to přišlo až dost uspěchané. Jsem zvědavá na třetí díl.

Knižní novinky (16. týden)

14.04.2019

Kniha Vzestup slečny Notleyové v seznamech