Tam, kde končí cesta: Vesnička Habří na Vysočině ve vzpomínkách pamětníků. přehled

Tam, kde končí cesta: Vesnička Habří na Vysočině ve vzpomínkách pamětníků. https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518024/tam-kde-konci-cesta-vesnicka-habri--G7J-.jpg 5 2 2

Kniha složená převážně ze vzpomínek pamětníků, kteří vyprávějí o životě v malé vesničce Habří na Vysočině, jak si ho pamatují z dětství nebo z vyprávění svých rodičů a prarodičů. Fascinující popis života na venkově v historii, která není tak vzdálená, a přesto pro nás dnes už nepředstavitelná. Příběhy dávných obyvatel umocňuje nádherné údolí řeky Bobrůvky, ve kterém se odehrály.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tam, kde končí cesta: Vesnička Habří na Vysočině ve vzpomínkách pamětníků.. Přihlašte se a napište ho.

iv.ča
25.12.2023 5 z 5

Krásně napsaná kniha o jedné malé vesničce. Přiblížilo mě to k větví rodu naší prababičky a jejich života a žití v této vesničce. Letos jsme Habří navštívili a prošli se po místech, kde moje rodina žila. Děkuji za krásné vyprávění a setkání s paní Buchtovou, která napsala tuto krásnou knihu.

Ctv
13.11.2023 5 z 5

Opravdu moc hezky a precizně zpracovaná kniha o malé vesničce Habří na Vysočině nedaleko Žďáru nad Sázavou.
Tato kniha letos vyhrála soutěž o nejkrásnější knížku kraje Vysočina 2023 a toto ocenění si zaslouží právem.
Paní Buchtová není spisovatelka a nemá za sebou zkušenost deseti dalších knih, ale její prvotina je rovnou excelentní. Autorka si prostě vzala potomka majitelů jednoho svobodného statku v Habří a historie místa si ji zcela omotala kolem prstu. A protože chtěla zachytit vzpomínky pamětníků a informace nad rámec strohých matrik, napsala tuto knihu.
Kniha je plná opravdu zajímavých informací a nemusíte být nijak provázaní s Habřím (snad jsem to napsala správně), abyste je ocenili. Je to otisk historie v příbězích jednotlivců. Ti mohli žít v Habří stejně jako kdekoliv jinde.

Navíc je kniha opravdu krásná. Tak hezky vizuálně propracovaná, plná dobových fotografií, dokumentů, mapek, pohlednic ...

Zde si můžete poslechnout rozhovor s paní Buchtovou a povídání o její prvotině Tam, kde končí cesta.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tam, kde končí cesta: Vesnička Habří na Vysočině ve vzpomínkách pamětníků. v seznamech

Autorovy knížky

Andrea Buchtová
česká, 1979
2023  100%Tam, kde končí cesta: Vesnička Habří na Vysočině ve vzpomínkách pamětníků.