Tam, kde končí cesta: Vesnička Habří na Vysočině ve vzpomínkách pamětníků.

Tam, kde končí cesta: Vesnička Habří na Vysočině ve vzpomínkách pamětníků. https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518024/tam-kde-konci-cesta-vesnicka-habri--G7J-.jpg 5 2 2

Kniha složená převážně ze vzpomínek pamětníků, kteří vyprávějí o životě v malé vesničce Habří na Vysočině, jak si ho pamatují z dětství nebo z vyprávění svých rodičů a prarodičů. Fascinující popis života na venkově v historii, která není tak vzdálená, a přesto pro nás dnes už nepředstavitelná. Příběhy dávných obyvatel umocňuje nádherné údolí řeky Bobrůvky, ve kterém se odehrály.... celý text

iv.ča
25.12.2023 5 z 5

Krásně napsaná kniha o jedné malé vesničce. Přiblížilo mě to k větví rodu naší prababičky a jejich života a žití v této vesničce. Letos jsme Habří navštívili a prošli se po místech, kde moje rodina žila. Děkuji za krásné vyprávění a setkání s paní Buchtovou, která napsala tuto krásnou knihu.

Ctv
13.11.2023 5 z 5

Opravdu moc hezky a precizně zpracovaná kniha o malé vesničce Habří na Vysočině nedaleko Žďáru nad Sázavou.
Tato kniha letos vyhrála soutěž o nejkrásnější knížku kraje Vysočina 2023 a toto ocenění si zaslouží právem.
Paní Buchtová není spisovatelka a nemá za sebou zkušenost deseti dalších knih, ale její prvotina je rovnou excelentní. Autorka si prostě vzala potomka majitelů jednoho svobodného statku v Habří a historie místa si ji zcela omotala kolem prstu. A protože chtěla zachytit vzpomínky pamětníků a informace nad rámec strohých matrik, napsala tuto knihu.
Kniha je plná opravdu zajímavých informací a nemusíte být nijak provázaní s Habřím (snad jsem to napsala správně), abyste je ocenili. Je to otisk historie v příbězích jednotlivců. Ti mohli žít v Habří stejně jako kdekoliv jinde.

Navíc je kniha opravdu krásná. Tak hezky vizuálně propracovaná, plná dobových fotografií, dokumentů, mapek, pohlednic ...

Zde si můžete poslechnout rozhovor s paní Buchtovou a povídání o její prvotině Tam, kde končí cesta.

Autorovy knížky

Andrea Buchtová
česká, 1979
2023  100%Tam, kde končí cesta: Vesnička Habří na Vysočině ve vzpomínkách pamětníků.