Tajomstvo neviditeľna přehled

Tajomstvo neviditeľna https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89427/bmid_tajomstvo-neviditelna-Dm7-89427.jpg 4 205 205

V knihe sa francúzsky inžinier Henri Vidal vydá na cestu za svojím bratom, maliarom Marcom Vidalom do dolného Uhorska. Marc sa totiž chce oženiť s Myrou Roderičovou, dcérou slávneho Ragzského doktora. Celú sitiuáciu skomplikuje istý Prus - Wilhelm Storitz, syn slávneho Nemeckého chemika Otta Storitza. Uchádzal sa o ruku Myry ešte skôr než Marc, no doktor Roderič ho kategoricky odmietol. Odvtedy sa chce pomstiť rodine vynálezom, ktorý mu zanechal otec. Do strachu tak uvedie nielen rodinu Roderičovcov, ale aj celý Ragz.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladé letá

Le Secret de Wilhelm Storitz , 1910

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajomstvo neviditeľna. Přihlašte se a napište ho.

ivetka859
16.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Je to pohádka s velkou dávkou dramatičnosti, napětí a zášti. Vážnost dodává ději i doba samotného příběhu a akurátnost Verneova jazyka, jeho zevrubné popisné pasáže i smysl pro detail.
Byť se jedná o román z přelomu 19. a 20.století, našly by se i některé otázky přenosné do dnešní doby - napr. jak se změní společnost, pokud lidé přijdou o svoje soukromí, pokud budou žít s pocitem, že je může kdykoli někdo sledovat?
Také mě zaujal cit pro město a jeho tradice, vnímání svého okolí s pýchou a poznáním.
Spousta komentářů knížkum odsuzuje jako chabý pokus o detektivku, jako nejslabší Verneovku nebo jako primitivní počin, v němž výsledek znáte hned v úvodu. Mně se ale jako příjemná oddychovka líbila. Krátké kapitoly, bohatý slovník a pro tu dobu velmi zajímavá zápletka.

vernem1850
25.02.2024 5 z 5

Další skvělá verneovka.

misickabl
04.02.2024 4 z 5

Moje první verneovka a reknu to uplne jednoduse-me to bavilo. Nenarocne cteni do situaci, kdy na to narocne nemate cas, prostor nebo naladu.

Knižní novinky (7. týden)

14.02.2021

Kniha Tajomstvo neviditeľna v seznamech