Zmatek nad zmatek přehled

Zmatek nad zmatek https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508936/bmid_zmatek-nad-zmatek-jqK-508936.jpg 4 130 130

Závěrečné příhody členů Gun-Clubu, tentokrát při bláznivém pokusu posunout rovník.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Josef Vybíral

Sans dessus dessous , 1889

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zmatek nad zmatek. Přihlašte se a napište ho.

danny_21
15.05.2023 2 z 5

Zmatek nad Zmatek je další z řady Verneovek, které mě v dětství minuly ( do knihovničky nedoputovala a v městské knihovně nebyla ). Pokud jste četli předchozí patálie astronatů v knihách Ze Zěmě na Měsíc a Kolem Měsíc, najdete zde staré známé z Dělostřeckého klubu, kteří se naprosto poddají ambicióznímu projektu Společnosti praktického využíti Severního pólu. Jde o bláznivý nápad posunutí zemské osy tak, aby se zaledněné oblasti ledu skrývající uhelné bohatství posunuly k rovníku a mohlo se začít s těžbou, kterou si žádá rozpínající se průmyslová revoluce. A když jde o Dělostřecký klub, lehce si lze domyslet, jakým způsobem toho má být dosaženo tentokrát jde o slabší román, vesmírné dobrodrůžo bylo povedenější - 45 %

85098211
12.02.2023 4 z 5

Trochu slabší autorova kniha, podle mého názoru to možná bylo i zvoleným tématem? Jsou zde totiž poměrně zdlouhavé popisy událostí, kdy se členové jedné společnosti rozhodnou s pomocí dělové koule obřích rozměrů posunout rovník. Teprve až zhruba v polovině knihy příběh nabere na tempu a začne být opravdu zajímavý. Tentokrát se víc rozepisovat nebudu, v případě zájmu si knihu přečtěte sami ;-). Já za sebe hodnotím poctivými čtyřmi hvězdičkami a jinak jsem fakt moc ráda, že celý tento podivný experiment dopadl tak, jak dopadl ;-). Na autora ale samozřejmě nezanevřu a časem si přečtu něco dalšího z jeho pera.

Kabuky
12.02.2023 5 z 5

Vzpomínka na dětství

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zmatek nad zmatek v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech3x