Století Zdeňka Buriana přehled

Století Zdeňka Buriana
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39761/stoleti-zdenka-buriana-39761.jpg 5 16 16

11. února 2005 uplyne 100 let od narození významného českého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. Doma i ve světě jej proslavily především malby pravěkých zvířat a lidí a stovky ilustrací k dramatickým příběhům ze života indiánů, námořníků, válečných letců, lovců, dobyvatelů a dalších dobrodruhů. Ilustroval romány pro dospělé i knihy pro děti a mládež. Autorem dárkové publikace, kterou chce Knižní klub přispět k oslavám významného výročí, je Vladimír Hulpach, jenž se Zdeňkem Burianem jako nakladatelský redaktor úzce spolupracoval. Čtenáři v knize naleznou řadu barevných a černobílých reprodukci i dokumentární fotografie z Mistrova života a rovněž vzpomínku Burianova vnuka Jiřího Hochmana. Zajímavá grafická úprava je dílem Elišky Konopiské. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Století Zdeňka Buriana. Přihlašte se a napište ho.

Stanas513
18.02.2022 5 z 5

Nádherná publikace, vůbec jsem netušila, že můj oblíbený umělec nakreslil a namaloval přes 14 tisíc různých ilustrací! Už jako holka jsem měla ráda jeho znázornění pravěkých zvířat, bylo to tak "živé", že na to můžu koukat stále znovu a znovu a nikdy se mi to neomrzí. Ano, byl to velký Mistr.

heavy66
24.04.2021 4 z 5

Vyprávění o životě malíře, díky jehož obrazům se cestování v čase stalo běžně dostupné každému!

bazyk21
14.06.2020 5 z 5

příjemné nahlédnutí do kuchyně velkého malíře dětských dobrodružství

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Století Zdeňka Buriana v seznamech