Starci na chmelu přehled

Starci na chmelu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125041/starci-na-chmelu-125041.jpg 4 15 15

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Starci na chmelu. Přihlašte se a napište ho.

Kontryhelka
02.02.2022 odpad!

Neuvěřitelná stupidita, jak kniha tak film. Nikdy jsem nepochopila, z čeho jsou ostatní tak odvaření. Možná ty písničky ve filmu, jinak nic.

Luigi1
08.05.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetl dřív než jsem uviděl film a byl jsem mile potěšen nejen herci ale i písničkami.

1amu
29.12.2019 5 z 5

Tuto roztomilou knihu pochopí spíše generace, která prožívala "na plné pecky" druhou polovinu šedesátých let. Film s názvem jako komentovaná kniha (respektive scénář) byl mezníkem mezi přiblblými komunistickými hudebními agitkami (Zítra se bude tančit všude či Hudba z Marsu) a něčím úplně jiným. Nádherné písničky jako Svět je krááásný (K.Gott+Jana Petrů) a plno dalších byly v oné době hity.
Scénář oslovil mladé. Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta, ale také podrazáka Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího Filipa. Romantika v podkroví školy, kde jsou studenti ubytováni, však končí necitlivým zásahem pedagogického dozoru. Svěží, optimistický, pro zejména sedmnáctileté - český film. A dnes už také nesmrtelná legenda!
Dobře udělal autor scénáře Vratislav Blažek ( v Prima sezóně také kamarád Dannyho Smiřického - Rosťa Pitrman), že v r.1968 emigroval. Zde by mu "pšenka nekvetla". Parta kolem ex póvl krejčího (hlavne nepúšťať na saká) Vasila Bilaka by ho v ČSSR znemožnila .
5* je málo !

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Starci na chmelu v seznamech

v dalších seznamech1x

zfilmováno muzikály romantika chmel