Otázka práva přehled

Otázka práva
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145866/bmid_otazka-prava-s1K-145866.jpg 4 22 22

SPQR série

< 10. díl

Hvězda Decia Caecilia Metella mladšího stoupá. V boji s piráty ve Středomoří získal peníze i slávu a očekává, že bude rychle zvolen do úřadu prétora. To vše se ale změní, když ho Markus Fulvius, politická nula, kterou v životě neviděl, veřejně obviní z korupce. Decius se svou rodinou připravuje obhajobu, jenže v den procesu ho na schodech baziliky, kde se má konat soud, čeká překvapení: Fulviova mrtvola. Decius teď musí čelit mnohem závažnějšímu obvinění - obvinění z vraždy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Dokořán

Point Of Law , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Otázka práva. Přihlašte se a napište ho.

soukroma
24.09.2020 5 z 5

U nás poslední vydaný díl (ze 13 v originále), jakoby se opravdu někdo zalekl toho zřejmého odhalování prohnilosti politiky, tehdy i dnes. Volby, lobby, nekalé praktiky, zločinná spolčení, lež, korupce, touha po moci, to vše světem vládne tisíce let.

Sám otec Metellus (vedle něj Decius Metellus mladší neměl vlastně dosud žádné slovo, nebyl zplnomocněn) při dumání, jak syna dostat z obvinění z vraždy, podotýká: "Tohle je politika ve své nejšpinavější podobě a podplacení člověka se může ukázat jako nejsnazší, nejjednodušší a v dlouhodobém měřítku nejlevnější způsob, jak to zařídit."

Drsné, ale dobré čtení. Tentokrát autor ale ještě víc v textu poučoval, což už jsem mu i sama (stále lačna informačního nášupu, nejen napínavého příběhu) měla trošku za zlé.

babicka_amalka
10.03.2018 3 z 5

no - musím říct, že mě tahle kniha nějak zvlášť nenadchla: příliš mnoho postav, příliš mnoho vysvětlujících komentářů, v nichž se děj poněkud tříští; občas jsem si nebyla jistá, jestli místo beletrie nečtu učebnici dějepisu či výkladový slovník římské politické terminologie;
mám historické romány (a detektivky) velmi ráda, zejména, je-li v nich kromě napínavého děje i nějaké poučení či popis historických reálií; ale mnohem bližší jsou mi detektivky Lindsey Davisové s postavou Marca Didia Falca; jsou zábavné, čtivé a přesto se v nich člověk dozví spoustu informací nejen o životě a zvycích v Římě, ale i v mnoha římských provinciích; to potěšení mi tenhle díl SPQR bohužel neposkytl;

elizabeth_ba
08.09.2015 5 z 5

Takže nám po Marcu Valeriovi Corvinovi ukončili i česká vydání Decia Caecilia Metella... (Very sad) No hlavně, že na historické harlekýnky se peněz najde vždycky dost. Ale slušné detektivní série se nikomu financovat nechce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Otázka práva v seznamech

v dalších seznamech2x