Špalíček přehled

Špalíček https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70069/spalicek-70069.jpg 5 34 34

Svérázné Alšovy ilustrace k lidovým písním, pranostikám a pořekadlům znovu představují v tomto výboru autorovo mistrovské umění kresby, postihující charakteristické rysy národního života v dobách, kdy lid si ve slovesné tradici vytvářel své nejcennější bohatství. Protože jednotlivá vydání nemají pevnou osnovu a liší se obměnami ve výběru, je zde otištěn i abecední soupis všech Alšových takto tematizovaných kreseb se základními údaji o nich a u těch, jež se nacházejí v přítomné knize, jsou ještě odkazy na její stránky... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Špalíček. Přihlašte se a napište ho.

Pivka1
07.01.2023 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Nádherné ilustrace, texty, tohle musí být zachované pro další generace. 90% veršů znám ještě teď nazpaměť. To se nezapomíná.

madem
26.09.2022 3 z 5

Četla jsem vydání z Levných knih a jsem hodně zklamaná. Ilustrace MA jsou velmi špatně zpracovaná a vytisklé. Text místy nečitelný. Příště si pořídím lepší vydání.

Kontryhelka
07.02.2022 5 z 5

Krásná kniha, srdcová záležitost a národní poklad. Je třeba takové knihy střežit velmi pečlivě a předat dalším generacím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Špalíček v seznamech

v dalších seznamech1x