Snehulienka musí zomrieť přehled

Snehulienka musí zomrieť https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479218/bmid_snehulienka-musi-zomriet-1nD-479218.jpg 4 164 164

Pleť biela ako sneh, vlasy čierne ako eben a pery červené ako krv. Ak hádate, že to bude rozprávkový príbeh, čaká vás nemilé prekvapenie. Nele Neuhasová namiešala po úspešnom trileri Deň matiek ešte mrazivejší dúšok o skazenej ľudskej povahe. Snehulienka musí zomrieť má všetko, čo dobrá detektívka potrebuje: spád, napätie, majstrovskú zápletku... a k tomu dedinský klan posadnutý zvrátenou nenávisťou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Schneewittchen muss sterben , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Snehulienka musí zomrieť. Přihlašte se a napište ho.

Doubravka1975
24.09.2023 5 z 5

Pleť bílá jako sníh, vlasy černé jako eben a rty červené jako krev. Ano, to jsou charakteristické znaky pro pohádkovou Sněhurku. A ta musí zemřít.... Ale tenhle příběh není žádná pohádka, ale napínavá a čtivá detektivka od začátku do konce.
Vyšetřovací tým Pia Kirchhoffová a Oliver von Bodenstein, sympaťáci.
Tohle už je 4.díl série, tak se musím poohlédnout po dalších dílech

knihomolka_eli
27.06.2022 4 z 5

Knižka sa mi páčila trošku viac ako Deň matiek, v príbehu síce vystupuje tiež veľa postáv, ale dalo sa v nich pekne vyznať, boli dobre vykreslené.

Tobias si odsedel 10ročný trest za vraždu 2 dievčat, nič z osudného večera si nepamätá, ale dôkazy ho usvedčili dosť na to, aby bol obvinený a uznaný za vinného, hoci telá sa nikdy nenašli.Jeho rodina to mala v malej dedine po jeho zatknutí naozaj veľmi ťažké. Situácia sa ešte viac vyhrotí po jeho prepustení, každý mu dáva najavo, čo si o ňom myslí. Jeho matku napadnú a dedinčania im neskutočne strpčujú život. Krátko po jeho prepustení zmizne ďalšie 16ročné dievča - Amelie,ktoré sa veľmi podobá na jedno zo zavraždených dievčat. Práve ona sa veľmi zaujímala o Tobiasov prípad.
Vyšetrovania napadnutia Tobiasovej mamy sa ujmú detektívy Pia a Oliver. Pia nájde prepojenie so starým prípadom Tobiasa a pri študovaní spisu si všimne nejaké nezrovnalosti. Nedá jej to a postupne začína vyšetrovať aj vraždy spred 10 rokov.

Trošku pomalší, ale tiež zaujímavý začiatok, dobrá zápletka a zaujímavé a prekvapivé rozuzlenie.
Veľkým plusom je aj rozprávanie z pohľadov viacerých postáv, čo vlastne poskytuje ucelený pohľad na situáciu. Celé odhalenie pravdy bolo zaujímavé, v priebehu čítania som mala niekoľko tipov na páchateľov a ich motívy, autorka stále navádza na ďalšie a ďalšie stopy a na záver čitateľa prekvapí ako to s kým naozaj bolo. Za mňa dobre napísané a happy end potešil :)

MarianP
28.04.2022 5 z 5

Kvalitná detektívka, prepletená zápletka, náročnejšie čítanie najmä kvôli vyššiemu počtu postáv. Autorka však má prehľad a človek sa nestratí a na konci je všetko úplne jasné.

Knižní novinky (38. týden)

19.09.2021

Kniha Snehulienka musí zomrieť v seznamech

v Právě čtených1x