Síla přehled

Síla https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493179/bmid_sila-7kh-493179.jpg 4 529 529

Havraní kruhy série

< 3. díl

Temné finále trilogie Havraní kruhy přinese osudovou volbu. Představte si, že jste ikonou ve světě obávaných slepých. Symbolem, který jeho obyvatele spojuje v nenávisti a touze po pomstě. Jako dcera mrtvorozeného válečníka, jenž se vinou zrady svého bratra ocitl ve vyhnanství, máte jediný úkol — zahájit začátek konce. Hirka se připravuje na setkání s vládnoucím rodem studeného světa s pevně danou hierarchií, v němž se cení odvaha a pohrdá slabostí. Dívka neochotně přijímá svůj osud v naději, že svého přítele Rimeho udrží naživu a Ymslandu v bezpečí. Ale žízeň mrtvorozených po Síle je neuhasitelná a válka nevyhnutelná. Ke kterému světu se Hirka na... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

Evna , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Síla. Přihlašte se a napište ho.

Lenka_S
09.09.2023 5 z 5

I závěrečný díl má náboj. Svět nevidomých byl svým způsobem jedinečný a zajímavý. Kastovní systém mě až tak moc nepřekvapil. Všechny tři světy vykreslené Hirčinýma očima byly zajímavé, docela ráda bych s nimi navštívila i další.

alabra
16.08.2023 4 z 5

Doporučuji číst trilogii postupně a bez prodlev, velké množství postav se může zdát chaotické, pokud tak neučiníte, v dalších dílech se o nich mluví, aniž by byly znovu uvedeny do dějových souvislostí. Nemyslím si, že tato zajímavá série je vhodná pro děti, jinak byla nápaditá, překvapivě nová, jediné, co bych vytkla, byl sem tam se objevující patos, jinak dobrý prázdninový poslech.

jjanca
21.05.2023 3 z 5

Tak konečne mám za sebou posledný diel série. Príbeh začína tam, kde skončila druhá časť. Zo začiatku ma to hrozne bavilo, Rimeho linka a svet Umpiri. Postupne mi však začala liezť na nervy ufňukaná Hirka. Kde sa podela tá vyspelá žena z druhej časti? Koniec bol zase uplácaný hrozne rýchlo a prišlo mi to celé také neuveriteľné. Škoda, že autorka túto časť viac nerozpísala. Takže nakoniec zase len 3,5/5*

65 knižních novinek (23.10. - 5.11.)

23.10.2017

Kniha Síla v seznamech