Sever proti Jihu přehled

Sever proti Jihu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33689/sever-proti-jihu-33689.jpg 4 160 160

Děj knihy nás zavádí do Spojených států amerických v době občanské války v letech 1861-1865. Hlavní postavu příběhu je floridský farmář James Burbank, vlastnící poblíž Jacksonville prosperující plantáž Camdless Bay. Pro své protiotrokářské smýšlemí je Burbank trnem v oku svému otrokářskému okolí. Jeho protivníkem je zejména padouch Texar, který bývá pravidleně podezřelý z účasti na různých zločinech, ale vždy prokáže neotřesitelné alibi.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Nord contre Sud , 1887

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sever proti Jihu. Přihlašte se a napište ho.

witko
28.09.2023 3 z 5

Pro mne tak trochu jiný Verne než jakého jsem zatím četl. I tak mne román bavil.

former3980
17.10.2022

FLORIDA, USA. Ako dosť kritizované dielo som ho vzal do ruky až ako 31. v poradí verneoviek, vydaných na Slovensku. Hoci to chvíľami neodsýpalo, ako tie najlepšie, rozhodne to nebolo sklamanie. Naopak, vojna Sever vs Juh je pre nás väčšinou zhrnutá do pár fráz z wiki - kedy bola, koľko trvala, koľko mŕtvych zostalo, kto vyhral. Tu je vylíčená na príbehu rodiny, do ktorej života tvrdo zasiahla. A Verne tuná opismi rozhodne nešetrí. Hrôzy vojny sú vždy najviac precítené na osudoch konkrétnych ľudí. 70 %

lampernaqui
14.10.2022 4 z 5

Příběh je jednoduchý, karty jsou rozdány hned na začátku, všichni víme kdo je zloduch, kdo je na správné straně. A vlastně se po celou dobu nekoná žádné překvapení. Ale stejně jsem Sever proti Jihu četl nadšeně. Verne děj zasadil do zajímavého prostředí bažinaté Floridy a doplnil ho - jako vždy - mnoha informacemi nejen o fauně a floře, ale také o historii. Knihu jsem četl poprvé teď v dospělosti a rád jsem se ujistil, že tenhle autor se dá číst v jakémkoliv věku.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sever proti Jihu v seznamech

v Právě čtených1x