Sesterstvo přehled

Sesterstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268937/mid_sesterstvo-7Vs-268937.jpg 4 102 102

Napínavý thriller z lekárskeho prostredia… Román sa zaoberá eutanáziou a jej možným zneužitím. Mladý lekár sa pri svojej práci v nemocnici stretá s nevysvetliteľnými náhlymi úmrtiami. Postupne zistí, že existuje organizácia sestier, ktorá pôvodne s dobrým úmyslom ukončovala život nevyliečiteľne chorým pacientom, no časť jej členiek začala vraždiť „na objednávku“ pacientov.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Smena

The Sisterhood , 1982

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sesterstvo. Přihlašte se a napište ho.

princeznaaura
31.01.2024 5 z 5

Kniha se mi líbila.

Aduella
19.12.2023 3 z 5

Děj chvílemi poněkud zmatený, z konce jsem byla trochu zklamaná. Přesto se jedna o velmi čtivé dílo, přečetla jsem za jediný den. Kniha nastoluje nesmírně těžké a bolestivé téma - eutanazii a právo člověka rozhodovat o bytí a nebytí.

Eeve
17.09.2021 4 z 5

Jeden z mojich prvých thrillerov s lekárskou tematikou, aké som čítala - to bolo ešte za čias základnej školy. Vtedy mi pripadal priam dokonalý, teraz sa naň pozerám už s trochu triezvejším pohľadom :) Čo ale neznamená, že to nie je výborná kniha.
Podrobne opisuje psychický stav, motiváciu a myšlienkové pochody postáv, a to ako kladných hrdinov, tak aj tých záporných. Akcia je napínavá, všetko dopodrobna vykreslené. Je však fakt, že sa v niektorých pasážach, a to hlavne v prvej tretine knihy, knižka trochu dejovo vlečie a preto zo začiatku môže mierne nudiť.
Mňa však najviac zaujala samotná tematika eutanázie a ukončenia utrpenia umierajúcich ľudí, ktorá je stále aktuálna aj v tejto dobe a prináša množstvo rozličných názorov a argumentácií. Autor evidentne nie je proti samotnej myšlienke a cieľom danej aktivity, ale upozorňuje na to, čo vždy zlyhá - ľudský prvok. A tak je tomu i v tejto knihe. Trochu ma sklamalo nedoriešenie určitých záležitostí, ale na druhej strane to trochu okoreňuje dej a hlavne záver. Každopádne je to stále jedna z najlepších kníh od pána Palmera.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sesterstvo v seznamech

v Právě čtených1x