Sesterstvo

Sesterstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268937/mid_sesterstvo-7Vs-268937.jpg 4 102 16

Napínavý thriller z lekárskeho prostredia… Román sa zaoberá eutanáziou a jej možným zneužitím. Mladý lekár sa pri svojej práci v nemocnici stretá s nevysvetliteľnými náhlymi úmrtiami. Postupne zistí, že existuje organizácia sestier, ktorá pôvodne s dobrým úmyslom ukončovala život nevyliečiteľne chorým pacientom, no časť jej členiek začala vraždiť „na objednávku“ pacientov.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Kniha se mi líbila.

Aduella
Aduella
19.12.2023 3 z 5

Děj chvílemi poněkud zmatený, z konce jsem byla trochu zklamaná. Přesto se jedna o velmi čtivé dílo, přečetla jsem za jediný den. Kniha nastoluje nesmírně těžké a bolestivé téma - eutanazii a právo člověka rozhodovat o bytí a nebytí.

Eeve
Eeve
17.09.2021 4 z 5

Jeden z mojich prvých thrillerov s lekárskou tematikou, aké som čítala - to bolo ešte za čias základnej školy. Vtedy mi pripadal priam dokonalý, teraz sa naň pozerám už s trochu triezvejším pohľadom :) Čo ale neznamená, že to nie je výborná kniha.
Podrobne opisuje psychický stav, motiváciu a myšlienkové pochody postáv, a to ako kladných hrdinov, tak aj tých záporných. Akcia je napínavá, všetko dopodrobna vykreslené. Je však fakt, že sa v niektorých pasážach, a to hlavne v prvej tretine knihy, knižka trochu dejovo vlečie a preto zo začiatku môže mierne nudiť.
Mňa však najviac zaujala samotná tematika eutanázie a ukončenia utrpenia umierajúcich ľudí, ktorá je stále aktuálna aj v tejto dobe a prináša množstvo rozličných názorov a argumentácií. Autor evidentne nie je proti samotnej myšlienke a cieľom danej aktivity, ale upozorňuje na to, čo vždy zlyhá - ľudský prvok. A tak je tomu i v tejto knihe. Trochu ma sklamalo nedoriešenie určitých záležitostí, ale na druhej strane to trochu okoreňuje dej a hlavne záver. Každopádne je to stále jedna z najlepších kníh od pána Palmera.

georginaa
georginaa
18.10.2020 3 z 5

V dalším lékařském thrilleru se doktor dostane do velice ošemetných situací. Společenstvo sester sami rozhodovaly nad životem pacientů a podávaly smrtící injekce. Vinu ovšem dávaly tomuto doktorovi, aby zatajily svoje vraždící pohnutky. David musel opět čelit různým rozhodnutím a nic jiného mu nezbývalo, než přijít všemu na kloub a dostat tak společenství do rukou spravedlnosti

kannibal28
kannibal28
09.03.2019 4 z 5

prvá kniha od palmera velmi dobré dielo určite si ešte niečo od neho prčítam

sunkasmakem
sunkasmakem
10.03.2018 3 z 5

Knížku jsem celou nedočetla, jen zhruba do tří čtvrtin. Všechno mi přišlo docela zdlouhavé. Na druhou stranu pravdivé a nápad byl skvělý. 3 hvězdičky z pěti.

vikaa
vikaa
08.11.2016 4 z 5

Kniha, která vyšla už poměrně dávno, ale její poselství platí dodnes. Bohužel, my lidé, nejsme zřejmě dosud připraveni na to, abychom mohli rozhodovat o životě a smrti druhých. Pořád je možné, že etické a morální důvody převálcuje touha po moci a majetku. Tohle je ten důvod, proč bych velmi zvažovala uzákonění euthanasie... Napínavý thriller z lékařského prostředí, který Vás nejen pobaví, ale také donutí přemýšlet...

syskas
syskas
22.08.2016 5 z 5

Kriminálka, ktorá sa zároveň venuje etickosti eutanázie. Veľmi dobre napísané.

konzervářka
konzervářka
30.03.2016 5 z 5

Jako každá knížka od autora Michael Palmer nezklamala, dá se číst i několikrát, stojí za přečtení . čtivá,napínavá, z lékařského prostředí, doporučuji

MAXA71
MAXA71
25.02.2016 4 z 5

Veľmi dobrá kniha. Prečítala som na jeden hlt.

Sharkess
Sharkess
30.01.2016 5 z 5

Knihy od toho autora mě prozatím nikdy nezklamaly. Skvělý a napínavý příběh, který nutí čtenáře číst a číst ;) Nejde se od příběhu jen tak odtrhnout, jak říkám napínavé až do konce.

rengers
rengers
29.01.2016 4 z 5

Téma eutanazie je velmi rozporuplná, nejhorší je na tom, že se dá zneužít a proto není většinou přijatelná! Knížka má dobrý spád a napětí, doporučuji.

Liana
Liana
19.04.2015 4 z 5

Ako triler to bolo skvelé, napínavé ako vsetky knihy, ktore som zatial citala od tohto autora. Jednu hviezdivku som vsak stiahla dolu kvoli istym veciam, s ktorymi sa absolutne nemozem stotoznit. Ale to je uz tema o inom... Ako triler - je to proste super.

Pája1965
Pája1965
22.09.2014 5 z 5

Doporučuji!!

evafort
evafort
06.04.2014

Skvělá napínavá knížka, která mě nepustila a přečetla jsem ji za jeden den. Hlavně doufám, že doopravdy se takové věci nedějí...

janno69
janno69
17.08.2013 5 z 5

Moc pěkné, napínavé čtení.Četla jsem již několikrát a vždy mám u ní husí kůži :-)