Sedmiletá válka v Evropě přehled

Sedmiletá válka v Evropě https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36681/bmid_sedmileta-valka-v-evrope-ENX-36681.jpg 5 25 25

Druhé vydání populárně-naučné knihy, která je zasvěcena prvnímu celosvětovému konfliktu - sedmileté válce z let 1756-63 - na evropském kontinentu. Protagonisté konfliktu jsou jak tehdejší panovníci - Marie Terezie, Fridrich Veliký, Ludvík XV., Petr III. Či Kateřina Veliká - tak jejich generálové. Vědecky fundovaný a přitom čtivý text objasňuje čtenáři mj. proč se nepodařilo Rakousku získat zpět Slezsko. Knížku doplňuje poznámkový aparát, obrazová a mapová příloha, bibliografie, tabulka bitev a přehled hodností.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sedmiletá válka v Evropě. Přihlašte se a napište ho.

jadran
26.04.2023 5 z 5

Skvělá kniha, která nás seznámí se všemi aspekty nejen vlastního konfliktu, širších souvislostí, ale i "co" bylo dál. Na rozdíl od životopisu Bedřicha Velikého tohle rozhodně není suchopárné a přitom rozsah problematiky je až neuvěřitelný. Zaujalo mě, jak jediný ženský panovník na českém trůnu - císařovna Marie Terezie dokázala s úpornou houževnatostí bránit svoje državy i třeba starého Rakouska se týkající fakt, jak byl důstojnický sbor jeho armády "mezinárodní", ale císařovně zcela loajální. Překvapilo mě také, že v Rakousku (na rozdíl od Francie nebo Pruska) mohl člověk, který nepocházel z aristokratického rodu po dosažení hodnosti setníka a odsloužení tuším dvaceti let získat šlechtický titul. Tuhle knihu je možné směle srovnat s díly pánů Kovaříka a Taraby. Jestli u životopisu Fridricha Velikého jsem těch pět hvězd dával se zaťatými zuby, tady s lehkostí a plným přesvědčením.

Stauff
01.01.2020 5 z 5

Kniha, která vás přenese do 18. století. Doslova.

Francois17
10.03.2019 5 z 5

Perfektní kniha. Autora si okamžitě dávám do oblíbených. Velice srozumitelně napsáno, žádné nudné pasáže, fakt skvělé. Doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2001 - Cena Miroslava Ivanova (Dílo autora do 39 let)

Kniha Sedmiletá válka v Evropě v seznamech