Poslední německý císař přehled

Poslední německý císař https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36683/bmid_posledni-nemecky-cisar-9ft-36683.jpg 4 9 9

Z německých dějin v epoše Viléma II. Působivým způsobem vylíčena epocha vlády posledního německého císaře Viléma II., který chtěl dosáhnout světové moci.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední německý císař. Přihlašte se a napište ho.

ViolettaCh.
22.06.2020 5 z 5

Výtečná historická studie k osobě císař Viléma II. a jeho době z pera skvělého historika doc. Stellnera. Občasné dobové klípky jen oživují celkový obraz doby a jejích aktérů, v důsledku čehož nejde jen o suchou odborně historickou práci, ale i o čtivou knihu pro běžného čtenáře.

Marbo
27.01.2018 3 z 5

Musím souhlasit s názorem podemnou, těch klípků bylo až moc. Ve srovnání s Urbanovým dílem o Františku Josefu I. jsem si připadal, jako bych četl historický bulvár - klípky, aférky, skandály. Přesto, pro základní seznámení s tématem publikace stačí a je vhodným doplňkem jiných děl o tomto období.

Freiherr
03.12.2017 4 z 5

Zajímavé pojednání o Německu na přelomu století. Dle mého názoru se ale kniha soustředí spíš na aféry kancléřů, ministrů a generálů, než na samotný Vilémův život. Konec knihy působí tak trochu "odfkláknutě" - vtah Dornu s Berlínem je vylíčen jen velmi stručně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední německý císař v seznamech