Rozhovory s priateľmi přehled

Rozhovory s priateľmi https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454240/bmid_rozhovory-s-priatelmi-fJ2-454240.jpg 4 421 421

Inteligentný debut autorky oceňovaného románu Normálni ľudia rozpráva príbeh dvadsaťjedenročnej dublinskej študentky a poetky Frances, jej kamarátky Bobbi a o dekádu staršieho bohátého manželského páru Melissy a Nicka, s ktorým vytvoria nečakané spojenie. Keď sa však Frances a Nick nečakane intímne zblížia, musí chladná intelektuálka, ktorá doposiaľ chodila iba s lesbičkou Bobbi, prvý raz v živote čeliť vlastným neovládateľným emóciám. A má vôbec ľúbostný trojuholník šancu na prežitie?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lindeni

Conversations with Friends , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rozhovory s priateľmi. Přihlašte se a napište ho.

dr.horrible
21.02.2024 4 z 5

“Svý děti miluju všechny stejně.

Eva-K
11.02.2024 4 z 5

Vzhledem k velmi rozporuplným komentářům níže jsem byla zvědavá, jak to zapůsobí na mě - a mně se to nakonec moc líbilo. Mám ráda tento styl psaní, v podstatě volný tok myšlenek hlavní hrdinky. Ne všechny postavy mi byly sympatické, ne všechny sexuální scény mě bavily číst (a to jsem to četla v angličtině, v které je to pro mě snesitelnější :) ale protože mi kdysi taky bylo jednadvacet a protože v něčem jsme si s Frances podobné, často mi knížka mluvila z duše.

jessie01
05.10.2023 4 z 5

Na úvod musím říct, že mě velmi baví styl psaní této autorky, který ale ne každému sedne. Je to takový zajímavý tok myšlenek hlavní postavy, hledání svého místa v životě, zamilovávání se a následné vyrovnání se z různými životními překážkami. Po knize jsem sáhla po přečtení knihy Normální lidé, která se mi líbila o dost více, a následné zhlédnutí seriálu mě vyloženě učarovalo. To je snad poprvé, co se mi líbilo více filmové zpracování oproti knižní předloze. Takže za mě dobré, ale ne tak napínavé jako výše zmíněná kniha. Každopádně si časem určitě přečtu i další knihu. Svým neotřelým stylem psaní si to rozhodně zaslouží.

Tipy na filmy a seriály podle knižní předlohy

07.04.2024

Knižní novinky (45. týden)

01.11.2020

Knižní novinky (24. týden)

09.06.2019

Ocenění knihy (1)

2017 - Sunday Times Young Writer of the Year Award

Kniha Rozhovory s priateľmi v seznamech

v Právě čtených11x
v dalších seznamech1x