Případ nedbalé nymfy přehled

Případ nedbalé nymfy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3379/mid_pripad-nedbale-nymfy-Yiz-3379.jpg 4 36 36

Perry Mason série

Nové vydání řady proslulého mistra detektivních příběhů E. S. Gardnera se známým losangeleským obhájcem Perrym Masonem, jeho oddanou sekretářkou Dellou Streetovou a nepostradatelným soukromým detektivem Paulem Drakem. Vyznačují se brilantní zápletkou i atraktivním vykreslením všech vrstev americké společnosti, ale jejich těžištěm je především obhajoba klienta, při níž Gardner v autobiografické postavě Perryho Masona rozehrává své jedinečné umění advokátních kliček a křížových výslechů, jimiž dokáže své klienty, bojující se zavilým státním zástupcem Hamiltonem Burgerem či neschopnou policií, vysekat i z těch nejzapeklitějších situací. Případ nedbalé nymfy nepostrádá nic z výše uvedených znaků – z večírku konajícího se v sídle známého kalifornského boháče na jeho soukromém ostrově vběhne v panice do moře mladá žena a jejím zachráncem se stává samotný Mason. Jejímu vysvětlení však neuvěří, naopak je v očích policie sám podezřelý z krádeže šperků, a proto vezme vyšetřování do vlastních rukou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta

The case of the Negligent Nymph , 1950

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Případ nedbalé nymfy. Přihlašte se a napište ho.

lencin
04.09.2020 4 z 5

Elegantní detektivní román.
Advokát Perry Mason a jeho oddaná sekretářka Della Streetová a nepostradatelný soukromý detektiv Paul Drake.
Z večírku boháče pořádaného na jeho ostrově uprchne v panice mladá žena a jejím zachráncem je sám Mason.
(2009)

pepa4081
02.09.2016 4 z 5

Pery Mason, Della Streetová - bezvadná klasika. Vrcholně uspokojivé.

SBH
19.04.2016 2 z 5

Některé knihy zrají jako víno, jiným ublíží zub času. Nymfa bohužel spadá do druhé kategorie. Superskvělý Mason mi lezl na nervy, rádoby feministická a tolerantní Della taktéž. Příběhu chybělo brilantní odkrývání souvislostí známé od A. Christie, naopak čtenář obdržel ránu doprostřed čela závěrečným zběsilým rozuzlením, jemuž chybělo dovysvětlení vedlejších motivů.
Nic moc.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Případ nedbalé nymfy v seznamech