Přetížení přehled

Přetížení https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187294/bmid_pretizeni-SDj-187294.jpg 4 338 338

Arogantní a mocná elektrárenská společnost kontra spotřebitelé energií a ekologické hnutí. K tomu politický extrémismus v jeho patologické podobě - terorizmu. To je dost protikladných zájmů, aby děj románu měl akční až strhující průběh. Také v tomto díle autor potvrzuje v čem je jeho přednost - dokonalá znalost prostředí a lidí i problémů dnešního světa, nenapodobitelné vypravěčské umění.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Talpress

Overload , 1977

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přetížení. Přihlašte se a napište ho.

mgeisselreiter
03.02.2024 4 z 5

Hodně mě překvapilo, jak se v roce 1977 řešilo životní prostředí, neziskovky, nedostatek ropy, alternativní zdroje energie, díky vyšším teplotám nároky na klimatizaci a s tím související nedostatek elektrické energie. To mi přijde prakticky stejné jako v současnosti. Ať si kdo chce co chce myslí o Američanech, nelze upřít, že v té době byli opravdu aspoň 20 let v předstihu před zbytkem světa.
Pokud jde o děj, Hailey podává velmi zajímavý pohled do oblasti výroby el. energie. Tentokrát mi ale přišlo, že není tak propracovaný, jak bych čekal. Charakteristika postav je jen povrchní, vyprávění je takové hodně zjednodušené, střet dobra a zla. Navíc autor dost velkou část děje soustřeďuje na teroristy a na amatérské detektivní pátrání a zde není až tak silný a přesvědčivý. Každopádně i přes tyto výtky rozhodně kniha stojí za přečtení. 70-75%, 3. 2. 2024.

janina66
10.10.2023 3 z 5

Když jsem knihu četla poprvé, cca před 30lety, kdy u nás vyšla, tak jsem hltala každé slovo a tenkrát se mi líbila.
Nyní jsem ji vyslechla audio, ale už mě nebavila. Až na pár napínavých akcí, mě to nudilo.

Luigi1
24.12.2022 3 z 5

Jsem velice zklamaný,kniha mě vůbec nenadchla.

Knižní novinky (14. - 21. 2.)

13.02.2013

Kniha Přetížení v seznamech