Prekliati králi - Keď král prehrá Francúzsko přehled

Prekliati králi - Keď král prehrá Francúzsko
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33225/bmid_prekliati-krali-ked-kral-prehra-fra-CYv-33225.jpg 4 45 45

K šiestim zväzkom úspešného cyklu Prekliati králi pripojil Maurice Druon po vyše desaťročnej prestávke ďalší román. Zachytáva v ňom obdobie vlády Jána II, ktoré je zároveň výsekom z dejín storočnej vojny. Panovanie Jána II. sa nesie v znamení sporov o francúzske územie a o francúzsky trón.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Quand un roi perd la France , 1977

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prekliati králi - Keď král prehrá Francúzsko. Přihlašte se a napište ho.

Lolila
25.08.2021 5 z 5

Výborné ukončenie príbehu zo 14. storočia odohrávajúci sa hlavne vo Francúzsku. Tento diel je rozprávaný kardinálom z Perigórdu, ktorý končí vládou Jana II. a jeho porážkou u Poitiers. Určite odporúčam sériu všetkým, ktorých zaujíma história, kde sa dozviete, prečo sa hovorí o "prekliatych kráľoch" a z akých dôvodov začala storočná vojna.

Kuža007
28.08.2019 4 z 5

Pouze Druonův dodatkový díl Prokletých králů. Sice tam píše o našem Otci vlasti, ale bohužel ne zcela pozitivně.

Guinevra
18.01.2018 5 z 5

Úžasné vyprávění, hlavně druhá půlka knihy. To dobývání hradu obléhací věží nebo líčení tažení na bitvu, okamžiky v předvěčer bitvy i samotná bitva u Poitiers, jako bych tam byla. Četlo se jedním dechem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prekliati králi - Keď král prehrá Francúzsko v seznamech

v Právě čtených2x