Zardoušená královna přehled

Zardoušená královna https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12929/bmid_zardousena-kralovna-CdX-12929.jpg 4 93 93

Druhý díl historické fresky Prokletí králové, jež se soustřeďuje na tragédie panovnického rodu a intriky na královském dvoře. Po smrti Filipa IV. Sličného nastupuje na trůn jeho syn Ludvík X., který se rychle zapíše do dějiny pod jménem Haštěřivý. Nebude vládnout dlouho, ale stačí během během své vlády zničit dílo vybudované otcem. Ludvík je slaboch trpící nedostatkem lásky, jeho manželka Markéta Burgundská byla v předešlém díle odsouzena za cizoložství a otázka dalšího manželství a nástupníctví je jediné, co nového krále zajímá. Mezitím si brousí zbraně odvěcí nepřátelé toužící zmocnit se koruny: Robert d'Artois, la Mahaut, Valoisové...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Talpress

La Reine étranglée , 1955

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zardoušená královna. Přihlašte se a napište ho.

fénix56
03.08.2022 4 z 5

Zatímco v prvním díle byl ten schopnější Filip IV. Sličný než jeho bratr Karel z Valois, ve druhém díle je schopnější Filip (později V.), bratr nového krále Ludvíka zvaného Hašteřivý.
A kolem nich se vyskytuje stejná suita intrikujících příbuzných, ministrů a dvořanů, kterým jde jen o vlastní prospěch. A neštítí se ani vražd.

V této knize se střídají úseky, popisující tyto intriky, které jsou sice rozvláčnější, ale mají svůj smysl, s událostmi, které vyrazí dech.

Marcello_zbb
02.06.2022 5 z 5

"Každý nesprávny čin, i keď vykonaný pre správnu vec, nesie so sebou prekliatie."
... a preto som zvedavý, ako to bude pokračovať v ďalšej knihe.

bleekemolen
29.01.2022 4 z 5

okamžitě po přečtení prvního dílu jsem sáhnul po pokračování. Postavy, většinou oportunisté, padouši, vyděrači a manipulátoři, mi nějakým záhadným způsobem přirostly k srdci. Autor jede v režimu nastaveném Železným králem, události se překotně střídají a naši hrdinové se každou další stranou snaží přechytračit jeden druhého. Nebo se aspoň vzájemně nějak nenápadně sprovodit ze světa.
Překladatelka pravděpodobně nabyla dojmu, že s každým použitým slovem "pakliže" (fujtabl) roste umělecký dojem. Bohužel je to přesně naopak.
Jo, a už mám skoro dočtený třetí díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zardoušená královna v seznamech

v Právě čtených1x