Pražské židovské pověsti a legendy přehled

Pražské židovské pověsti a legendy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37869/bmid_prazske-zidovske-povesti-a-legendy-65dc82289f243.jpg 3 35 35

Legendy a pověsti z pražského židovského ghetta v uceleném souboru. Josefov, nešťastná pátá čtvrť města Prahy byla odedávna obklopena tajemstvím. Uzavřenost ghetta, jeho přeplněnost, odlišnost náboženských zvyklostí - to vše vytvořilo živnou půdu pro mýty a pověsti. tyto legendy přežily ve své jedinečnosti i asanaci Starého Města. Pražské židovské ghetto a jeho pověsti byly inspiračním zdrojem pro mnohé autory pražských románů, a přesto první celkový utříděný sborník v českém jazyce sepsal až V. V. Tomek. Některé z pověstí se zde nalézají v kontextu s pověstmi v češtině do té doby neznámými. Ku prospěchu je i autorova snaha zaznamenat je z pohledu obyvatel pražského ghetta. O jeho poctivosti při hledání původních zdrojů svědčí i jeho konzultace s představiteli Židovské obce.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pražské židovské pověsti a legendy. Přihlašte se a napište ho.

medlovice
08.10.2023 4 z 5

Fascinuje mě židovská kultura, miluju židovské hřbitovy a dost často o něčem takovém čtu a poznávám tuto komunitu. Nadšeně jsem si stáhla eknihu a je pro mě trochu zklamáním, čekala jsem něco ve stylu Uctivá poklona pane Kohn. Laskavý humor s ponaučením. Kniha je psána archaickým jazykem, dává nám nahlédnout do dávné historie a na to jsem neměla zrovna náladu. Ale je okořená pověstmi na jaké jsem zvyklá a ty mě bavily nejvíc.

Lastodont
14.09.2023 4 z 5

Některé pasáže jsou méně čtivé, jiné čtivější, ale v každém případě se člověk něco doví. Celkově mohu doporučit.

palka452
08.07.2021 5 z 5

Zajímavé

3 000 eknih zdarma ke stažení

08.10.2023

Kniha Pražské židovské pověsti a legendy v seznamech

v dalších seznamech1x