Žebrákova pomsta přehled

Žebrákova pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428700/bmid_zebrakova-pomsta-LTV-428700.jpg 4 171 171

Podrychtář Václav série

Děj autorova příběhu s detektivní zápletkou se odehrává ve středověké Praze a hlavním hrdinou je stále Václav od Černého koně, podrychtář Starého Města pražského. V červenci roku 1401 leží před Prahou vojsko míšeňských markrabat a páni a rytíři, kteří měli zemi hájit, se spojili v Panskou jednotu a oblehli město z druhé strany. Pražští měšťané museli opustit dílny i krámy a hájit svou rodinu i majetek na ochozu pražských hradeb. Za dramatických událostí dochází k zrádnému otevření městských bran a pokusu o získání Longinova kopí, jež získal do dočasného držení císař Karel IV. Podrychtář Václav dostane za úkol vypátrat zrádce. Netuší ještě, že do závěrečného boje se připlete žebrák...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žebrákova pomsta. Přihlašte se a napište ho.

S.sidi
11.03.2024 4 z 5

Odpočinkový poslech knihy zasazený do středověké Prahy. Baví mě postava Magistra, Kateřiny i hubaté Mandy Tandléřky. No a samozřejmě Václav je skoro Mirek Dušín.

Switch
17.01.2024 5 z 5

Skvěle napsaná středověká detektivní příhoda odehrávající se v našem překrásném hlavním městě Praze. Bylo to mé první setkání s knihami pana Hrdličky, ale musím uznat,že se to četlo opravdu samo - stylizace, děj, zápletky, humor. Knize nechybělo nic. Určitě se porozhlédnu po dalších knihách autora.

Bakana
31.08.2023 4 z 5

Milá středověká detektivka. Oceňuju přípravu a studium, které autor musel provést, aby knihu napsal :-)

Knižní novinky (9. týden)

23.02.2020

Kniha Žebrákova pomsta v seznamech