Poďme sa báť přehled

Poďme sa báť https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360623/mid_podme-sa-bat-t6V-360623.jpg 5 3 3

Radi sa bojíte? Táto kniha je totiž pre všetkých odvážlivcov, ktorí sa nezľaknú a radi si prečítajú trochu strašidelné, ale i trochu veselé rozprávky. Historky o smrtke, vodníkoch, svetlonosoch, kráľovi hadov či o vílach pochádzajú z Kysúc, kde nie je núdza o tajomné príbehy. Autor Jozef Marec námety zozbieral na svojich nekonečných potulkách po tomto krásnom kraji. Navyše ku každému strašidlu doplnil aj mnohé zaujímavé informácie. Kniha s podnázvom Kysucké rozprávky pre malých aj veľkých vyšla po prvý raz v roku 2006 a získala vtedy ocenenie Kniha Kysúc.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poďme sa báť. Přihlašte se a napište ho.

3nitka
08.09.2019 4 z 5

Strašidelné rozprávky z môjho rodiska. Pekne napísané, sotony z môjho detstva poznám :)
svetlonosa som ale nestretla a ani vodníka.
" … aj zaľutoval, že za ním prestala chodiť. Lebo, hoci bol už starý, šumná dievka je šumná dievka, aj keď je to sotona! "

Škoda, že už strašidiel akosi niet. Stratili sa, odsťahovali do iných svetov. Asi pochopili, že najväčším strašidlom, ktorého sa treba báť, je človek sám.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poďme sa báť v seznamech

v dalších seznamech1x