Plastikové modelářství přehled

Plastikové modelářství https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104461/plastikove-modelarstvi-104461.jpg 4 10 10

Kniha o základech plastikového modelování. Výpravná celobarevná publikace podrobně popisuje veškeré postupy při sestavování modelů letadel, včetně těch nejmodernějších. Na 223 fotografiích a více než 100 instruktážních ilustracích jsou obrázky skutečných letadel i jejich modelů. Kniha, která nyní vychází již ve 4. rozšířeném vydání, by neměla chybět v žádné knihovně zájemce o letectví.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Plastikové modelářství. Přihlašte se a napište ho.

PanPredseda
26.03.2021 4 z 5

Mám v očích slzy.
Za prvé to jsou slzy smíchu, kvůli větě z anotace: "Plastikové modelářství je zatím nejmladší odbornou odborností." (Kdo tohle mohl napsat?)
Ovšem daleko víc je slz nostalgie, protože modelařit jsem začínal právě s pomocí této knihy (vydání z roku 1992).
Jak již zmiňuje ve svém příspěvku Ombre88, některé postupy uvedené v knize jsou již zastaralé, na druhou stranu některé jdou použít stále (už od dob, kdy je pan Šorel uveřejnil poprvé, například v ábíčku).
---
Hodnocení čtyřmi hvězdičkami odpovídá roku, kdy jsem hodnotil (2021).

Ombre88
14.02.2019 3 z 5

šikovná kniha, kterou bych doporučil modelářům spíše starších ročníků. Je už bohužel trochu zastaralá protože v posledních letech šlo modelářství mílovými kroky kupředu(chemie,kvalita modelů,příslušenství). ale jako "úvodní" publikace pro modeláře plastikových letadel je skvělá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Plastikové modelářství v seznamech