Patnáctiletý kapitán přehled

Patnáctiletý kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134979/bmid_patnactilety-kapitan-PDx-134979.jpg 4 830 830

Příběh patnáctiletého plavčíka americké velrybářské lodi Poutník Dicka Sanda o jeho strastiplné pouti nejdříve na lodi a posléze Afrikou je znám z mnoha vydání a adaptací. Vedle poučení z entomologie, námořnictví a přírodopisu Afriky poukazuje román na hrůzy obchodu s otroky v druhé polovině 19. století a vyzdvihuje statečnost a odvahu mladých lidí. Kapitoly: Část první-1. Brig-goeleta Poutník, 2. Dick Sand, 3. Vrak, 4. Trosečníci z Waldecku, 5. S. V. 6. Velryba v dohledu, 7. Přípravy, 8. Velryba, 9. Kapitán Sand, 10. Další čtyři dny, 11. Bouře, 12. Na obzoru, 13. Země Země, 14. Co teď ?, 15. Harris, 16. Na cestě, 17. Sto osemdesát kilometrú za deset dní, 18. Strašné slovo. Část druhá-1. Otrokářství, 2. Harris a Negoro, 3. Na ceste, 4. Po zlých cestách angolských, 5. Výlad o mravencích v mraveništi, 6. Potápěcí zvon, 7. Tábor na březích Kwanzy, 8. Několik poznámek Dicka Sanda, 9. Kazonde, 10. Velký trh, 11. Punč pro kazondského krále, 12. Královský pohřeb, 13. Uvnitř obchodní stanice, 14. Několik zpráv o doktoru Livingstonovi, 15. Co múže zpúsobit mantikora, 16. Mgannga, 17. Po proudu, 18. Rúzné příhody, 19. S. V. 20. Závěr.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Un capitaine de quinze ans , 1878

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Patnáctiletý kapitán. Přihlašte se a napište ho.

PitoR
03.05.2024 5 z 5

Okovy neslobody!
Veľmi silný, smutný a miestami až desivý príbeh z Afriky o otrokároch i otrokoch. Nie som si istý, či toto je kniha pre deti. Zaujímavý námet, pri ktorom si mnohí z nás povedia: „Chválabohu, už je to za nami.“ Skutočne je to tak? Tim Ballard, bývalý agent CIA, o tom nedávno povedal: „Dnes je zotročených viac ľudí ako hocikedy predtým.“

cukrovka
05.04.2024 5 z 5

Návrat do dětství. Příjemná oddechovka.

nikolet
24.03.2024 5 z 5

Nádherná a smutná kniha. Autor zde popisuje hrůzy otrokářství. Patnáctiletý Dick, ještě dítě, se ke všem nástrahám a překážkám musí postavit jako dospělý. K tomu všemu má ještě zodpovědnost za ostatní.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Patnáctiletý kapitán v seznamech

v Právě čtených6x