Noční požár přehled

Noční požár https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5228/mid_nocni-pozar-ur0-5228.jpg 4 86 86

Noční trilogie série

Bezmocnou Ariellu Goddisovou doslova prodá její nevlastní bratr chlípnému starci za manželku. Lord Paisley Ariellu zvrhle ponižuje a dokonce, aby si ve své impotenci zajistil dědice, ji nabídne svému nevlastnímu synu Etienovi. Než však k tragédii dojde, lord náhle umírá. Ariella je sice volná, ale její nedůvěra k mužům jí brání navázat s nimi vztah, dokonce odmítá i svou dívčí lásku, lorda Burkeho Ravenswortha. Ten, když se dozví podrobnosti jejího osudu, dívku unese na své sídlo a přinutí ke sňatku. Jen tak ji může chránit a vrátit jí důvěru a touhu po opravdové lásce, k čemuž se hodlá dopracovat svou něžnou péčí. Avšak Arielliny půvaby se hluboce dotkly i Etienna, který na ni nemůže zapomenout a hodlá použít všech prostředků, aby ji opět získal…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Night Fire , 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noční požár. Přihlašte se a napište ho.

evineckY
07.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Chudák Ariella si teda vytrpěla, ale nakonec ji získal úžasný, ohleduplný a milující muž.

„Kdysi ve středověku byly ženy volky nevolky vyneseny na podstavec cti
opředený kultem Panny Marie a neposkvrněnost a mravní čistota
ztělesňovaly vše, co bylo v ženě dobré. Bohužel, toto pojetí dosud
přetrvává. Má–li žena milence, je zavrženíhodná. Má–li muž
milenky, dodává mu to u mužů i u žen na zajímavosti a přitažlivosti.“

kamizola
30.12.2020 2 z 5

Tohle bylo pro mě vskutku náročné čtení! Byly doby, kdy jsem podobné knihy hltala s nadšením, ale nyní zjišťuji, že mi knihy podobného typu povětšinou žerou mozkové buňky. Nicméně jsem si u Nočního požáru odpočinula, to ano. Knihu dáte s chutí u odpolední kávy, po zaklapnutí stránek už nevíte o čem byla. Příběh se točí v podstatě kolem tvrdého údu hlavního hrdiny, vlhkých partií hlavní hrdinky a trošku pohnutého osudu obou hrdinů. Ploché, bez hloubky, s pár světlými momenty. Díky za to, že už vím, že to s červenou knihovnou nemám přehánět.

Ydisara
09.05.2018 2 z 5

Při čtení jsem si pořád musela připomínat, že se děj odehrává na začátku 19. století, a ne 13. století... Prostě mi ta atmosféra celé knížky vůbec nezapadla do roku 1815...
Líbilo se mi, jakou měl Burke trpělivost. V podobných typech knih jsou muži "vášní a touhou úplně šílení", že se nedokáží ovládat. Burke byl taky "šílený vášní", ale řekl si, že je dospělí muž a ne kluk, a proto se ovládne. Na to jsem v takovéhle knížce narazila poprvé..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Noční požár v seznamech

v dalších seznamech2x