Noční stín

Noční stín https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5229/nocni-stin-5229.jpg 4 90 12

Noční trilogie série

Příběh zchudlé šlechtické dívky Lily se odehrává v Anglii těsně po napoleonských válkách. Lily je otcem zasnoubena za ovdovělého sira Tristana Winthropa, jemuž má pomoci v péči o jeho tři děti. Ten je však zavražděn a jeho dům vykraden a Lily s hrůzou seznává, že byla ženou lupiče, jemuž se jeho kumpáni krutě pomstili. Lily zcela bez prostředků hledá pomoc u manželova příbuzenstva, aby pomohla hlavně dětem, jež neskonale miluje. Avšak strýc Arnold je ochoten pečovat o sirotky jen tehdy, pokud se krásná dívka stane jeho milenkou. A tak Lily prchá dál, do Londýna, za dalším příbuzným, manželovým bratrancem Knightem, a po předchozích nepříjemných zkušenostech se raději vydává za vdovu po Tristanovi a matku malých dětí. Rozmařilého mladíka nejdříve její rozpustilé děti iritují a brání se bližšímu soužití, ale Lilyina krása mu nakonec učaruje, i když respektuje její vdovský stav. Lily však hledá jak chlípný strýc Aarnold, tak manželovi kumpáni, kteří nenašli v domě svůj ukrytý lup. Situace se dramatizuje, Lily se musí Knightovi svěřit, a nakonec se jak Lily, tak Knight ocitají v nebezpečí života - a Lily projeví tolik odvahy a péče, že získá nejen Knightovu důvěru, ale i lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Night Shadow , 1989

mariva
25.10.2023 4 z 5

Příjemný romantický příběh, díky dětem docela humorný, i když nepostrádá ani dramatické okamžiky. Pobavila jsem se.

uzivatel83509
11.06.2023 4 z 5

Krásný, poutavě napsaný příběh, ve kterém se pořád něco dělo. Kdepak asi byly ukryté ty šperky? - to se dozví jen ten, kdo knížku dočte do konce :-)

m_martina
29.01.2022 4 z 5

Děkuji mé milé kamarádce Katce, že mi tuto knihu doporučila. Dobře mě zná, proto ví, že mám romantické knihy moc ráda. A opravdu se mi kniha dobře četla, i když bych řekla, že v mladším věku by se mi líbila víc.

85098211
07.09.2017 4 z 5

Tato kniha by se mi mnohem víc líbila tak před 25 a více lety, když jsem byla ještě mladá a naivní :-). Sice je dobře napsaná a poměrně poutavá, ale už mě to prostě nebere ani zdaleka tolik jako za mlada, kdy jsem takové knihy vyloženě hltala. Nicméně je zajímavé pozorovat, jak se léty a hlavně s životními zkušenostmi mění vkus - a nejen, pokud jde o knihy ;-).

moudivlacek
17.07.2016 4 z 5

Skvělé, můj obdiv k starému mládenci Knightovi, jak okamžitě do svého domu a pod svá křídla přijal Lily a tři malé děti. Láska k Lily byla rovněž výjimečná. Ze všech dětí byl nejváženější Teo, největší uličník Sam a největší trapička herečka malá Laura Beth. Od počátku jsem věděla, že budou jedna skvělá rodina.
Zmínka o pokračujícím přátelství Knighta, Burkeho a Juliana jen podpořily duch příběhu.
Prostě skvělé.

havrmoni
07.05.2016 5 z 5

Sympatičtí a vtipní hrdinové. I ty děti byly úžasné,moc hezké a povedené dílko. Opravdu se mi líbí dialogy mezi postavami,žádná hluchá a sáhodlouhá miluje mě nemiluje mě. Teď si uvědomuji,že jsem to už někde psala,ale to je jedno,pokud na nějaké takové dílko narazím,neváhám pochválit. Třebaže stejnými slovy. Nemohu říci,že by se mi líbil více či méně než předchozí díl,protože tento byl spíš odpočinkový.

miruska1
15.12.2014 5 z 5

veľmi pekne a určite lepšie ako prva časť

koki.veru
11.05.2014 4 z 5

Poměrně hezká historická knížka spíše na odreagování.....

Kiana
04.12.2013 5 z 5

Z trilogie najlepsi diel. Dej urcite lepsi ako v jednotke aj postavy sympatickejsie.

Evaevelína
01.01.2013 5 z 5

jo opravdu je kniha nejlepší z nabízené trilogie.

maryzka
16.06.2012 odpad!

Tato kniha z celé trilogie byla nejlepší. Je pravda, otázka šperku se řešila dlouho,to bylo překvapení, když se to našlo.

neznama.87
16.11.2011 3 z 5

Do čtení knihy jsem se musela nutit, vadily mi některé dialogy, ale v půlce se to dějově zlomilo a dočetla jsem to pomalu na jeden zátah. Kde byly schovány šperky se mi nepodařilo uhádnout.