Temná čerň přehled

Temná čerň https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8423/bmid_temna-cern-ar7-8423.jpg 4 22 22

Nick Stone série

McNabův osvědčený hrdina, ostřílený agent britské výzvědné služby SIS Nick Stone, utíká před minulostí - smrtí své mladičké svěřenkyně Kelly a vraždou bosenské dívky Ziny, jíž byl svědkem během válečného konfliktu v Jugoslávii. S fotografem Jarelem se vydává do válkou zbědovaného Iráku najít tajemného Hasana Nuhanoviče, údajného muslimského mírotvůrce. K setkání s ním Nicka pohání nejen vojensko-politické, ale i osobní důvody. Dojde k němu však nakonec překvapivě v Bosně, kde příběh započal. Tam také kniha, jež znovu zaujme drsným a nenapodobitelným stylem vyprávění, vyvrcholí temným finále.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Deep Black , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Temná čerň. Přihlašte se a napište ho.

jan7760
17.03.2021 5 z 5

Autorova klasika, oddychovka ako vysita.

jprst
07.10.2020 5 z 5

Jeden z lepších autorových příběhů, děj postupně zrychluje, je patřičně akční a nemáhluchá místa. Prostě příběh, který splnil mé očekávání a autora zařadi mezi mé oblíbené.

čef
06.11.2017 5 z 5

Na rozdíl od předchozích komentátorů jsem si knihu užil, na příběhu je opět znát, že autor si leccos v terénu pěkně vytrpěl. Styl je sice poměrně úsporný, ale mrazivé prostředí skoro válečných zón je popsáno velmi sugestivně. Příběh má potřebný náboj i stupňovaný a hektický závěr, který se musí líbit všem čtenářům této literatury. Líbil se mi citát Buddhy, že každý má v sobě dva psy, kteří se perou, dobrého a zlého, a vítězí ten, kterého krmíš.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Temná čerň v seznamech